'NJEMAČKA IZGUBILA U KRIMIĆU PROTIV HRVATSKE': / Evo kako su Nijemci proživjeli ispadanje s Europskog prvenstva

18.1.2020.
23:14
Luka Stanzl/PIXSELL

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši u dramatičnom dvoboju pobijedili Njemačku s 25:24 i osigurali polufinale.

[FOTO] NIKAD OVAKO EMOTIVNO OVI DEČKI NISU SLAVILI: Prizori koji će vas ispuniti ponosom

Hrvatska je junačkom igrom u Beču pobijedila Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege kod udarca Kollbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se “vratili iz mrtvih” u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani.

Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

No Šego je bio pravi u najvažnijem trenutku utakmice. U posljednjim sekundama obranio je šut Nijemcima za izjednačenje i bacio cijelu Hrvtaksu u trans.

Reakcije njemačkih medija

Njemački mediji su se osvrnuli na utakmicu, pogledajte neke od naslova koje su objavili najpoznatiji mediji:

Sport1 piše: San o polufinalu se rasplinuo, Hrvatska šokirala Njemačku.

Spiegel piše: Njemačka prokockala vodstvo protiv Hrvatske.

Bild: Njemačka je izgubila u krimiću protiv Hrvatske.

Kicker: Hrvati srušili njemački san o polufinalu!