Hrvatice zamalo pobijedile favoriziranu Francusku

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija odigrala je 18:18 na gostovanju kod Francuskinja u Montbeliardu u dodatnim kvalifikacijama za plasman na Svjetsko prvenstvo 2013. godine...

1.6.2013.
21:57

Francuskinje su, podsjetimo, aktualne svjetske doprvakinje, a na prošlogodišnjim su Olimpijskim igrama u Londonu, baš kao i Hrvatice, ispale u četvrtfinalu.

Iako su igrale bez kapetanice Mirande Tatari izabranice Vladimira Canjuge imale su priliku i za pobjedu. Hrvatska je vodila od početka, pa sve do 43. minute, od čega na poluvremenu sa 10-5.

Prvo je vodstvo Francuska ostvarila golom Baudoin za 15-14, a konačnih 18-18 postavila je Oltchimova Pineau u zadnjoj minuti. U posljednjih 30 sekundi hrvatska je reprezentacija imala napad za pobjedu, ali je udarac Andree Penezić obranila suparnička vratarka.

Uzvratna utakmica igra se 9. lipnja u Umagu.