PRATITE NA NAŠIM PLATFORMAMA / Kraljice šoka napadaju Norvežanke, a ovako su odigrale prve susrete dosad na prvenstvima

Od njih 11, upisale su sedam poraza dok su uspješne bile u njih četirI

4.11.2022.
13:20
HRS

Naše Kraljice šoka danas otvaraju Europsko prvenstvo i to protiv starih poznanica - Norvežanki.

Bit će to 12. nastup za Hrvatsku žensku seniorsku reprezentaciju jer su tri EP-a u nizu bile bez nastupa. Tako od 1998. do 2002. godine djevojke nisu igrale, a mi smo odlučili izdvojiti kako su im prošli preostalih 11 prvih susreta na Europskim prvenstvima.

Od njih 11, upisale su sedam poraza dok su uspješne bile u njih četiri. Jedan od njih bio je i prije dvije godine protiv Mađarica u kojoj su naše cure pobijedile 24:22, a kasnije uzele i broncu.

EUROPSKO PRVENSTVO /

Hrvatska teško stradala protiv Norveške: Kraljice šoka imale crnu rupu od 13 minuta bez postignutog pogotka

2020.: Hrvatska - Mađarska 24:22

Upravo će spomenute Mađarice biti drugi ispit za našu selekciju u drugom kolu, ali prije toga, navijajmo danas uz naše da na sjajan način otvore ovo prvenstvo. Favorit je Norveška koja glasi i za favorita prvenstva, ali reprezentativke su poručile da iako su desetkovane, gladne su uspjeha.

Utakmicu koja počinje u 20:30 sati pratite uz program RTL 2, ali i na portalu Danas.hr gdje ćemo tekstualnim prijenosima pratiti naše rukometašice, izdvajati golove, obrane i slično.

Sve utakmice Hrvatske ženske rukometne reprezentacije pratite i na RTL Play platformi.