Hrvatska se iz Srbije vraća s broncom oko vrata!

Hrvatska je nakon teškog poraza od Srbije u polufinalu EP-a u utakmici za treće mjesto pobijedila Španjolsku 31:27 i usred Beograda slavi brončanu medalju.

29.1.2012.
16:37

Veliko psihološko pražnjenje nakon poraza od domaćina i izgubljene borbe za jedino zlato koje nedostaje muškom rukometu, ipak nisu obeshrabrili rukometaše u pohodu na medalju. Osvojeno je 10. odličje na velikim natjecanjima, a za razliku od polufinala u susretu sa Španjolskom izabranici Slavka Goluže su nakon plus jedan u prvom dijelu (13:12), u nastavku zaigrali još bolje, te nekoliko minuta prije kraja osigurali brončanu medalju. Kao i tijekom cijelog turnira do pobjede su nas vodili Blaženko Lacković i Ivan Čupić sa po 7 pogodaka, a na kraju je i vrlo dobru napadačku dionicu odradio kapetan Igor Vori sa 6 golova uz stopostotni učinak. Mirko Alilović je, također, i u posljednjem nastupu u Srbiji zadržao konstantu s 10 obrana uz čak tri zaustavljena udarca Španjolaca sa sedam metara. Većina Mirkovih obrana došla je u trenucima kada se lomio rezultat, te je i ovaj puta naš vratar značajno doprinio hrvatskom slavlju u Srbiji. Osim spomenutog kvarteta, vrlo dobro su odigrali i, u nastavku natjecanja probuđeni Marko Kopljar i Ivan Ninčević sa po 4 zgoditka, dok su kod Španjolaca Sarmiento i Iker Romero bili najraspoloženiji sa 7 odnosno 6 golova.