NEMAMO VIŠE ŠANSE ZA POLUFINALE / Nevjerojatno: Drama u Kolnu; Hrvatska gubi protiv Islanda na EP-u, opet imamo jedan te isti problem

Nakon utakmice slijedi emisija 'Vrijeme je za rukomet' na RTL-u

22.1.2024.
14:18

Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak je izgubila od Islanda na EP-u u Kolnu 35-30 i ostala bez šansi za polufinale. Najbolji strijelac Islanda je bio Elisson sa 8 golova. Jelinić je kod nas zabio 5 golova, kapetan Domagoj Duvnjak 4 pogotka, a Kuzmanović je imao 10 obrana. Gustavsson je na golu Islanda uzeo 12 obrana. Mandić je imao 2 obrane...

'NEKE STVARI NE SMIJU PONAVLJATI' /

Zlatko Horvat za Danas.hr: 'Možda je trebalo i neke druge igrače malo ranije stavljati. Mora se to posložiti kako spada'

Po prvi smo put na EP-u počeli s 5-1 obranom, sa Srnom na prednjem. Islanđani su propustili prvi napad na utakmici, ali Veronu Načinoviću je sviran faul u napadu. Island je poveo 1-0 i 2-1, a Lovre Klarica je uzvratio s dva uvodna vezana gola. Vrlo brzo smo ubacili u višu brzinu i poveli prvo 5-3, pa 6-4.

Serijom 3-0 postavili smo se u prednosti ispred Islanda. U 7., Hrvatska je po prvi put imala +3. Matej Mandić je do 7.30 minute uzeo dvije obrane. To je bilo jako bitno za vodstvo naših rukometaša, kao i 5-1 obrana. Trebali smo tu obranu igrati i ranije na turniru, ali Goran Perkovac je odlučio drugačije.

U 8., Hrvatska je povela s 4 razlike po prvi put (8-4). U 10. minuti, Gislason je dobio izravni crveni, nakon video provjere, zbog udaranja Srne po glavi. Međutim, umjesto da iskoristimo igrača više, mi to nismo napravili, Islanđani su zabili za -2 (9-7), da bi kapetan Domagoj Duvnjak odmah uzvratio pogotkom za 10-7.

Čitavo vrijeme smo do 13. minute igrali 5-1 obranu sa Srnom na prednjem, a onda je Domagoj Duvnjak preuzeo Srninu palicu u obrani. Nakon isključenja Načinovića, naši su se vratili 5-0 obrani.

Nije pomoglo. U 14., Island je preko Ellisona došao na -1 (10-9). Nismo iskoristili +4, nismo iskoristili igrača više… To su boljke na ovom EP-u koje su nam se ponavljale i protiv Islanda. I taj igrač više… Opet je hrvatska rukometna reprezentacija imala problema sa igračem više, kad smo mi imali igrača više.
Hvala Bogu, nisu Islanđani iskoristili u 15. napad za izjednačenje na 11-11. U 17., island je izjednačio na 11-11, nakon hrvatskog neiskorištenog napada za +2 (12-10). U 18., Pálmarsson je zabio za 12-11, da bi Jelinić uzvratio golom za 12-12. Island je napravio seriju 3-0 za povratak u spomenuti egal, a u 21. je Lučin promašio za vodstvo. U 24., Island preko Palmarssona je poveo s +2 (13-15), ali u manje od minutu naši su se vratili i poravnali na 15-15.

Luka Cindrić vezao je dva gola. Jelinić je u 26. zabio za 16-15 Hrvatske, za 3-0 seriju, a nakon toga Dominik Kuzmanović je uzeo treći zicer Ellisonu, lijevom krilu Islanda, kojem je Kuzma ušao u glavu i u potpunosti ga zbunio.

Na ulasku u zadnjih minutu i pol prvog dijela, Hrvatska je povela sa +2 (17-15). Island je preko pet minuta bio bez gola. Naši u naletu. U 29., u posljednjem napadu naših rukometaša u prvom dijelu, Srna je zabio za 18-15. Bio je to treći njegov gol, ovaj je šut ušao od poda.

Nakon prvih pola sata utakmice Hrvatska vodi u jednom neobičnom poluvremenu u kojem smo pokazali sva svoja lica. Prvo smo poveli, pa smo s igračem više pali, Island je otišao u jednom trenutku na dva razlike, da bi nakon roller coastera opet poveli i s +2 (18-16) otišli na odmor.

U 33., petim golom Palmerrsona island je izjednačio na 18-18. Srna je potom zabio za 19-18 naših. U 35., Kuzmanović je u trenucima kad smo imali igrača manje skinuo još jedan zicer. To mu je bila četvrta obrana. U 35., propustili smo priliku za +2 i Island je nakon toga vezao dva gola i poveo sa 20-19. U 5 minuta nastavka smo zabili samo 1 gol, a Island je napravio seriju 4-1. U 37., Palmarrson je podigao na +2 Islanda (19-21). Island nam je napravio 5-1 seriju. Domagoj Duvnjak je jako potegao protiv Islanda, vezao od 39. do 41. dva gola, igrao prednjeg u 5-1 obrani… Kapetan je bio odličan.

U 43., propustili smo povesti, Island je zabio i opet poveo s +1. U 45., Srna je pogrešno dodao, Thrastarson ukrao. Ali, koliko smo mi imali sreće, opet smo izjednačili, ovog puta na 24-24.

U 48., Island je opet poveo +2 (25-27), a u 49. smo potonuli. Islanđani su zabili za +3 (25-28). Glavaš nije uspio zabiti u sljedećem napadu, Gustavsson mu je obranio, uzeo ukupno 8 obranu do tad. Ulazili smo u 51., Perkovac je bio vidno nervozan. Naravno, kapitulacija je bila pred vratima. Nova, treća zaredom na turniru, u drugom krugu EP-a. U 51., Elisson je postigao gol za +4 (25-29), a Tin Lučin dvije minute. I stvar je bila riješena. U 54., Island je imao i +6 (31-25). Mučno je bilo za gledati kako nas Islanđani razbijaju. Imali su i +7, ali na svu sreću smanjili smo.