Hrvatice pale na prvoj ozbiljnoj prepreci

Hrvatske rukometašice ubilježile su prvi poraz na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Brazilu. Nakon pobjeda protiv Obale Bjelokosti i Urugvaja, u 3. kolu skupine D izgubile su od Danske s 23:19.

7.12.2011.
0:51

Izabranice Vladimira Canjuge odličnoo su otvorile utakmicu (4:0), ali su Dankinje brzo uspostavile kontrolu i do poluvremena povele s 10:8. U nastavku je njihova prednost rasla, tako da su bez većih problema privele utakmicu kraju.

Najbolja je u hrvatskom dresu bila Andrea Penezić s devet pogodaka, a četiri je dodala Katarina Ježić. Kod pobjednica je šest golova postigla Trine Troelsen, a jedan manje Louise Burgaard.

U idućem kolu u četvrtak hrvatska reprezentacija igra protiv Švedske koja je svladala Urugvaj s 31:14.