DANCI NISU DOPUSTILI IZNENAĐENJE: / Uvjerljivo svladali Mađarsku i pridružili se Španjolcima na vrhu skupine D

Rasmus Lauge Schmidt postigao je sedam pogodaka za Dansku, šest je dodao Mikkel Hansen, dok je Mate Lekai s pet golova predvodio Mađarsku.

13.1.2018.
22:24
PIXSELL

U susretu 1. kola skupine D Europskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj Danska je pobijedila Mađarsku sa 32-25 (14-12).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, Danska je susret "prelomila" u razdoblju od 35. do 45. minute kada je serijom 6-1 od rezultata 16-16 stigla do prednosti od 22-17. Iako je 12 minuta prije kraja još bilo samo četiri razlike za Dansku (24-20), završnica nije ponudila neizvjesnost, u 58. minuti bilo je velikih 32-22 samo da bi Mađari u završnici uspjeli tek ublažiti poraz.

Super uvjerljiva Španjolska

Ranije je Španjolska deklasirala Češku sa 32-15 (16-9). Španjolci su u prvom poluvremenu postupno gradili prednost i na odmor otišli sa sedam pogodaka "viška". Ta razlika održavala se i u prvih 10-ak minuta nastavka, do 19-12, a zatim je Španjolska serijom 9-0 pobjegla na velikih 28-12. Pred kraj dvoboja bilo je i +18 za Španjolsku (32-14). Po pet golova za Španjolsku postigli su Valero Rivera, Raul Enterrios i Ferran Sole, dok je pet golova za Češku zabio Stanislav Kasparek.