ĆAMILA OČITALA BUKVICU DANCIMA: / 'Sve nam možete napraviti, samo to ne, pozdravljam sve Dance koji su nas pobijedili'

20.12.2020.
17:23

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija priredila je senzaciju osvojivši brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Danskoj nakon što je u susretu za broncu u Herningu pobijedila domaćina sa 25:19.

Prva je to medalja za hrvatski ženski rukomet na velikim natjecanjima i sasvim sigurno jedna od najvećih senzacija u povijesti europskih prvenstava.

Na putu do bronce odabranice izbornika Nenada Šoštarića upisale su šest pobjeda (Mađarska, Nizozemska, Srbija, Rumunjska, Njemačka, Danska), te upisale samo poraze od finalistica Norveške i Francuske.

Samim ulaskom u polufinale naše su rukometašice izborile direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. na kojem nisu sudjelovale od 2011.

[FOTO] HRVATSKA U POVIJESNOJ BORBI ZA MEDALJU: Pogledajte bespoštednu bitku protiv favoriziranih Dankinja

'Pozdravljam Dance'

Nakon utakmice je za HRT progovorila Ćamila Mičijević, naravno, u svom stilu:

"Će da budem na televizor?", rekla je Ćamila uz smijeh pa nastavila:

"Ne znam što da kažem. Valjda sanjamo. Sve možete, ali ne možete nas dobiti prije nego ste odigrali s nama. Pozdravljam sve Dance koji su nas dobili i koji su imali 100 posto šanse na svojoj strani", rekla je vjerojatno najbolja hrvatska rukometašica trenutno.

Govorila je za HRT i Ana Debelić, najbolja pivotkinja u Europi.

"Hvala svim curama jer je pozicija pivota nezahvalna. Hvala svim curama koje su mi dodavale i koje su me učinile najboljim pivotom. Volimo vas i ljube vas Kraljice šoka! Hvala i svima onima koji su rekli da smo mi pobjednice čak i ako ne pobijedimo", zaključila je Debelić.