ZAVRŠILO IZJEDNAČENO / Nevjerojatna drama u Malmou: Hrvatska za nekoliko centimetara ostala bez pobjede protiv Danske

19.1.2023.
7:00
Grafika Danas.hr

U susretu 1. kola skupine IV drugog kruga Svjetskog prvenstva, hrvatska rukometna reprezentacija je u Malmou pred više od 11.000 gledatelja odigrala 32-32 protiv svjetskih prvaka Danaca i tako ostala samo na teoretskim izgledima za plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je odigrala sjajno, čvrsto i borbeno, ali nažalost nije uspjela slaviti protiv dvostrukih svjetskih prvaka. S bodom ostajemo teoretski u igri za plasman u četvrtfinale, no šanse su minimalne.

Hrvatska je veći dio utakmice vodila, u jednom trenutku smo imali i četiri razlike, no Danska se vratila, u završnici je povela, imala je i zadnji napad koji nije realizirala. Cindrić je u zadnjoj sekundi pucao sa sredine terena, ali nije uspio.

BEZ DLAKE NA JEZIKU /

Vujović o potezu Gidsela: 'Taj mali miš mi je uništio utakmicu! Srami se balavče jedan'

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marin Šipić s devet, Filip Glavaš s osam, te Luka Cindrić s pet golova, dok je Mate Šunjić imao šest obrana. Dance su predvodili Simon Bogetoft Pytlick s devet i Mikkel Hansen s osam golova, dok je Niklas Landin imao šest obrana.

UŽIVO

DANSKA - HRVATSKA 32:32

60' KRAAAAAAAJ. Kakva drama u Malomou. Danska je izgubila loptu u posljednjem napadu. Luka Cindrić je pucao preko pola terena i za nekoliko centimetara promašio gol. Na kraju je rezultat 32:32.

59' KARAAAAAČIĆĆĆ. Sjajan solo prodor Karačića u posljednjoj minuti za izjednačenje. Deset sekundi ostalo je do kraja utakmice. Danska ima posljednji napad

58' Hansen realizira sedmerac i dovodi Dansku u vodstvo

54' ŠIPIIIIIĆ. Ponovno Šipić sjajno zabija i dovodi Hrvatsku u vodstvo. Danska odmah izjednačuje. Rezultat je 29:29

50' Sjajna polukontra Hrvatske koju realizira Martinović. Danska je prisiljena zvati time-out

49' Šunjić je obranio Saugstrupu koji ga je pogodio u glavu. Saugstrup je dobio isključenje no Hrvatska nije iskoristila napad za vodstvo s igračem više

47' Ponovno isključenje za Hrvatsku. Napravili smo krivu izmjenu. Danska vodi 26:25

43' Glavaš fantastično realizira s krila i izjednačuje rezultat. U ovom trenutku Glavaš je na sedam golova bez promašaja

42' Hansen je realizirao sedmerac i doveo Dansku u prvo vodstvo nakon 1:0. Horvat je pozvao time-out

37' Glavaš pogađa iz sedmerca za ponovno vodstvo Hrvatske koja ima igrača više

34' Utakmica je izgubila svoj ritam. Jedan sudac dosudio je loptu za Hrvatsku, a drugi loptu za Dansku koja iz kontre iskorištava poklon loptu i zabija za izjednačenje

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Šipić je zabio s igračem manje

30' Poluvrijeme. Hrvatska vodi 16:15 protiv dvostrukog svjetskog prvaka

30' Glavaš je zaradio isključenje, a Danci sedmerac. Hansen je realizirao sedmerac i Hrvatska odlazi na odmor s 15:16

27' Prvi time-out pozvao je Horvat. Danska je spustila rezultat na minus jedan. Hrvatskoj hitno treba pogodak.

25' Hrvatska je ušla u malu napadačku krizu. Danska je zabila dva gola za redom i smanjila rezultat na 13:11

19' KAKO IGRA HRVATSKA!! Šipić je iskoristio igrača više i zabio za vodstvo od 11:8, Pytlick je zaustavio udarac na prazan gol no nagazio je u prostor i Hrvatska je imala sedmerac koji je iskoristio Glavaš za vodstvo od 12:8.

15' Mate Šunjić je ušao na vrata umjesto Dine Slavića. Glavaš je realzirao sedmerac za vodstvo od 9:8

12' Plogv Hansen zabija s krila za izjednačenje, Šipić na drugoj strani pogađa s čovjekom manje

11' Martinović je pucao pod prijetnjom oduzimanja lopte i bez problema je to riješila obrana Danske. Duvnjak je zaradio isključenje.

4' Glavaš realizira sedmerac i zabija za 4:2

3' Luka Cindrić ponovno vuče brzi centar i zabija za vodstvo 3:2

2' Hansen je promašio, Cindrić je povukao polukontru i zabio za 2:1

2' Brzo odgovara Hrvatska, Cindrić je od bloka zabio za 1:1

1' Danska je povela s 1:0. Strpljivo su proigrali na pivota i došli do vodstva

1' Počela je utakmica odluke, Danska ima prvi napad

Hrvatska rukometna reprezentacija će večeras od 20:30 igrati prvu utakmicu drugog kruga Svjetskog prvenstva protiv Danske. Skandinavci su prvi favoriti za osvajanje turnira.

Danci su osvojili dva uzastopna naslova svjetskog prvaka (2019. 2021.), a sada će pokušati doći do trećeg u nizu. Naši momci nemaju mjesta za novi kiks budući da nam tri pobjede iz preostale tri utakmice ne garantiraju nastup u četvrtfinalu SP-a.

Moramo pobijediti, ali...

Da bi osigurali nastup među osam najboljih, naši Kauboji moraju svladati moćne Dance s barem devet razlike. Ipak, moramo ostati realni i reći kako bi prihvatili bilo kakvu pobjedu protiv Danske s obzirom na to da smo neprepoznatljivi na ovom prvenstvu.

Posljednja utakmice Hrvatske i Danske odigrala se prošloj siječnja kada su unatoč lavovskoj borbi naši rukometaši poraženi s 27-25. Hrvatska je na tom EURO-u bila u velikim problemima zbog koronavirusa, no pružila je sjajnu igru.

Neke stvari se ne mijenjaju

Tada je Kaubojima trebala pobjeda pod svaku cijenu nakon kiksa protiv Crne Gore, a sada nam treba također nakon kiksa protiv Egipta. Tada smo bili oslabljeni, a ni sada nismo u ništa boljoj situaciji budući da smo ostali barem bez deset igrača.

Poklopilo se dosta toga, nadamo se da ćemo sjajnu igru iz prošlog susreta protiv Danske prenijeti i na ovu, ali da ćemo ovaj put mi nakon posljednjeg zvuka sirene biti pobjednici.

Svjetsko rukometno prvenstvo koje će se igrati u Švedskoj i Poljskoj na rasporedu je od 11. do 29. siječnja, a više od pedeset napetih i atraktivnih utakmica gledatelji će moći pratiti na glavnom kanalu RTL-a, drugom kanalu RTL2, online platformi PLAY, ali i našem portalu Danas.hr.