ČEKAMO POSLJEDNJI DVOBOJ / Uvjerljiva pobjeda Hrvatske protiv Bahreina: Pitanje je samo, hoće li nam biti dovoljno?

Hrvatska je pobjedom protiv Bahreina osigurala deveto mjesto na ovom SP i olimpijske kvalifikacije za Pariz 2024. godine

23.1.2023.
0:28
Grafika Danas.hr

U zadnjem kolu skupine IV na Svjetskom prvenstvu u Malmou hrvatski rukometaši su svladali Bahrein s 43-32 (17-16).

Hrvatska je pobjedom protiv Bahreina osigurala deveto mjesto na ovom SP i olimpijske kvalifikacije za Pariz 2024, a plasman u četvrtfinale će biti moguć ako večeras Egipćani svladaju Dansku s nerealnih više od deset razlike.

Kod Hrvatske su najbolji bili Filip Glavaš i Ivan Martinović s po jedanaest golova.

Hrvatska ovo SP završava s četiri pobjede, remijem protiv Danske i porazom od Egipta, te imaju najbolji učinak od svih reprezentacija koje se nisu plasirale među osam najboljih.

UŽIVO!

Hrvatska 43-32 Bahrein

----------------------------------------------

60' Kraj utakmice u Švedskoj! rezultat je 43-23 za Hrvatsku

58' Sjajna utakmica Ivana Martinovića! Realizirao je sedmerac silovitim udarcem od vratnice

55' Ostaje žal.. da smo ovako igrali u prvih pola sata, ostvarili bi uvjerljiviju razliku! Martinović zabija svoj deseti pogodak

53' Priključio se i Ivan Martinović, njegov deveti pogodak na utakmici za +11

53' Ponovno Glavaš! Njegov 11 pogodak iz 12 udaraca na vrata Bahreina

51' Dvoboj dvaju desnih krila! Prvo je za Bahrein sjajno pogodio Qasim Qambar, da bi za Hrvatsku pogodio uvijek raspoloženi Filip Glavaš

50' Nakon što je Marin Jelinić promašio zicer prilikom kontre, Filip Glavaš je zabio za 33-24

48' Mohamed Ali prilično jednostavno zabija za Bahrein, no Filip Glavaš brzo odgovara i vraća prednost na +8

48' Luka Cindrić iznenadio igrače Bahreina, prikrao se na crtu i zabio

46' Kauboji ovise o udarcu vanjskih igrača! Ivan Martinović i Luka Cindrić zabijaju, a Hrvatska ima +8

45' Sedmerac za Bahrein nakon prekršaja na desnom krilu, Husain Alsayyad je precizan

43' Ivan Martinović nas drži u igri i pokušava povećati razliku! Ima sedam pogodaka iz sedam pokušaja

42' Bahrein bez vratara s obzirom da imaju igrača manje! Njihov udarac s devet metara ide preko vrata, a Ivan Martinović na drugoj strani koristi priliku za +7

40' Mohamed Abdulredha grubo starta na Luku Cindrića i Ivana Martinovića zbog čega mu suci pokazuju dvije minute isključenja. Cindrić je u preuzeo odgovornosti i iskoristio igrača više za 24-19.

40' Još jednom brani Kuzmanović, Dominik nam nudi priliku da se po prvi put odvojimo na +5

37' Nismo sigurni, no čini nam se kako je ovo prvi pogodak naših pivota na utakmici. Luka Cindrić je proigrao Marina Šipića koji se odlično izborio za udarac i pogodio

35' Ogroman kut za Qasima Qambara koji je progurao loptu iza leđa našeg vratara

33' Ali Eid nije uspio realizirati sedmerac!! Sjajna obrana našeg mladog vratara Dominika Kuzmanovića. Upitno bi li Hrvatska uopće vodila na ovoj utakmici da nema njega

32' Odlično otvaranje drugog djela! Marin Jelinić se našao u odličnoj poziciji i pogodio

31' Luka Cindrić zabija pogodak za +2 odmah na startu druge dionice igre

31' Počelo je drugo poluvrijeme! Prva lopta je za Hrvatsku

30' Kakav težak udarac za Hrvatsku... Bahrein ponovno zabija i na predah ide sa samo pogotkom zaostatka. Podsjetimo, Hrvatskoj treba pobjeda s 22 golova razlike i pobjeda Egipta protiv Danske da bi Kauboji prošli u četvrtfinale

29' Napokon smo se malo odvojili! Domagoj Duvnjak je pronašao Igora Karačića nakon jedne kontre, a Karačić je zabio za +3

27' Peta obrana Dominika Kuzmanovića koji je na impresivnih 42 posto

26' Krenuli smo u kontru i pronašli samog Filipa Glavaša koji nema milosti i zabija novi gol

25' Cindra je zakuhao jednu grešku i omogućio kontru za Bahrein, no Mohamed Mohamed je napravio probijanje koje je isprovocirao upravo Cindrić

23' Luka Cindrić se probio kroz obranu Bahreina i zabio za +1

20' Ponovno nezaustavljivi Mohamed Mohamed.. Ovako nećemo sigurno do četvrtfinala

18' Evo malo prostora i na krilu! Marin Jelinić je skočio, svladao vratara Bahreina i vratio nam minimalnu prednost

17' Komail Mahfoodh vrlo jednostavno zabija za Bahrein, Hrvatska obrana nije na razini

15' Bahrein je bio bez vratara, a Kauboji su to kaznili! Kuzmanović je dao za Duvnjaka koji je preko centra bacio za samog Glavaša koji je sa šest metara pospremio loptu za 10-9

14' Isključenje za Mohameda Abdulredhu! Hrvatska je s igračem više

13' Mahmood Mohamed zabija za Bahrein, no Igor Karačić brzo odgovara na drugoj strani

12' Horvat mora zvati timeout, ovo ne izgleda dobro: "Noge nam ne rade u obrani", rekao je izbornik

9' Pasivan napad za Bahrein! Ništa im nije ostalo osim udarca.. Mohamed Mohamed silovito potegnuo i progurao loptu kroz obranu i kroz ruke našeg vratara

8' Igor Karačić sjajno pronalazi Ivana Martinovića koji mu utrčava iza obrane Bahreina i to je pogodak za +1

7' Ahmed Fadhul zabija za izjednačenje, obrana trenutno ne funkcionira

6' Treći sedmerac za Bahrein, a isključenje za Šarca! Dominik Kuzmanović zaustavlja Qasima Qambara

5' Evo prvog pogotka za Luku Cindrića! Hrvatska zabija za izjednačenje, rezultat je 4-4

3' Ponovljena akcija iz druge minute. Mohamed ponovno ulazi između Martinovića i Duvnjaka te iznuđuje sedmerac. Dominik Kuzmanović brani Qasimu Qambaru, no lopta mu se odbija i iz druge prilike zabija

2' Evo prvog pogotka za Hrvatsku! Filip Glavaš trese mrežu

2' Mohamed se probio kroz našu obranu i iznudio sedmerac. Kuzmanović je stao na vrata, no Qasim Qambar je bio precizan

1' Počela je utakmica! Prvi napad je za reprezentaciju Bahreina

Belgija je prošlost, a pred hrvatskom muškom seniorskom reprezentacijom susret protiv Bahreina. Teoretski, Hrvatska je još uvijek u igri za četvrtfinale, ali realnost govori da je to teško ostvarivo.

Naša reprezentacija bi trebala dobiti Bahrein s 22 i više pogodaka razlike, a Egipat pobijediti Dansku. U to je teško povjerovati, ali dok postoji nada, Hrvatska će dati sve od sebe da to eventualno i ostvari.

SP RUKOMET /

Poznato je sedam četvrtfinalista, ostalo je samo jedno pitanje: Hrvatska ili Danska?

Bahrein je reprezentacija koja je bila u četvrtfinalu Olimpijskih igara, finalu Azijskih igara prošle godine i treba je ozbiljno uzeti. Na ovom Svjetskom prvenstvu su najprije odigrali neodlučeno s Tunisom 27:27.

Zatim su “stradali“ protiv Danske 36:21 pa pobjedom protiv Belgije osigurali drugi krug. Zatim su dobili i SAD 32:27, da bi u posljednjem nastupu dosta namučili Egipat, od kojega su na kraju izgubili 26:22.

Na klupi iskusni Islanđanin

Već nekoliko godina vodi ih Islanđanin Arona Kristjansson. Pomak u njihovoj igri lako je uočljiv. Igraju brz, moderan rukomet, s mnogo agresivnosti. Možda još nemaju vrhunsku klasu, ali bilo kakvo opuštanje suparnika vješto kažnjavaju.

Ali Muhamed je odličan vratar s 51 obranom do sada na turniru. Kao i većina igrača dolazi iz bahreinskog kluba Al-Najma. Ima više od 230 nastupa za reprezentaciju.

Vrlo važan igrač te reprezentacije je kapetan Mohamed Mohamed. Također je član Al-Najma. Igra na poziciji srednjeg vanjskog. Odličan u igri jedan na jedan.

Nema visinu, ali jako dobro čita suparničku obranu i izvrsno razigrava svoje suigrače. S 20 pogodaka treći je strijelac ekipe na ovom prvenstvu. Do njega na lijevoj strani je još jedan igrač istog imena i prezimena.

Mohamed Mohamed je igrač saudijskog kluba Kahaleej. Do sada je vjerovali ili ne, odigrao 454 susreta za reprezentaciju. S 24 pogotka u Švedskoj prvi je strijelac ekipe, a ukupno je u karijeri zabio 1157 pogodaka.

Po nastavak pozitivnog niza

Na desnoj strani. Bahrein ima Ali Ali Merzu. I on je jako okomit u igri. Vrlo hrabar, premda nije visok, ide svom snagom na suparničke obrane. Do sada je imao realizaciju 21 pogodak od 36 pokušaja. I na kraju vrijedi spomenuti i desno krilo Ahmeda Fahdula koji je član Al- Shababa.

Sa 74 posto učinkovitosti, on je jedan od najboljih u bahreinskim redovima. S Bahreinom smo podsjećamo, igrali na prošlom svjetskom prvenstvu u Egiptu. I dobili ih u drugom krugu 28:18.

U Njemačkoj/Danskoj 2019. godine bili su naši rukometaši još uvjerljiviji. Tada su slavili 32:20. Ne sumnjamo da će se taj niz nastaviti i u Malmo-u.