EGIPAT - DANSKA 25-30 / Čitava Hrvatska navija za Egipćane, ali čudo je sve dalje. Danci 'melju' bez milosti, ovo nije humano

Danci su se plasirali u četvrtfinale SP-a i idu na Mađarsku, iznenađenje ovog SP-a

23.1.2023.
21:56

Danski rukometaši svladali su Egipat 30-25 (17-12)  u zadnjoj utakmici IV skupine, pa je Hrvatska okončala svoj nastup na Svjetskom ptvenstvu u Poljskoj i Švedskoj bez četvrtfinala, kao deveta.

SVE JE ZBUNIO /

Horvat ostao misteriozan na pitanje ostaje li na klupi, a potom poslao čudnovatu poruku šutnjom: 'Nismo bitni mi'

Kaubojima je za prolaz trebala pobjeda Egipta s 11 razlike, no već nakon petnaestak minuta Danci su vodili s 9-3 i bilo je jasno da je sve osim pobjede dvostrukih svjetskih prvaka znanstvena fantastika.

Danci su dobili prvo poluvrijeme s 17-12, a u drugom dijelu su Skandinavci znalački sačuvali snagu i pobjedu.

Danci protiv Mađara, Egipćani na Švedsku

Pitlyck i Gidsel su s po  8 golova predvodili Dance, a Saeed s 6 Egipćane.

Danska je tako zauzela prvo mjesto u skupini i u četvrtfinalu će igrati s Mađarskom, dok će Egipat na domaćina Švedsku.

U Katowicama su Norvežani pobijedili Njemačku s 28-26 (18-16), osvojili skupinu, te osigurali sraz sa Španjolcima u četvrtfinalu.

Drugi krug Svjetskog prvenstva u rukometu, skupina IV, 3.kolo

Egipat - Danska 24-30

Od čuda ni č. Danci su razbili Egipćane i poslali Hrvate kući. Podsjetimo, Egipćani su morali dobiti Dance s najmanje 11 razlike kako bi naši rukometaši kao drugoplasirani u grupi IV išli u četvrtfinale SP-a. No, niti smo u ranijoj utakmici razbili Bahrein sa +22, niti su Egipćani mogli parirati moćnim Dancima.

60' - Gotova je utakmica. Gidsel ima 8 golova iz 9 pokušaja plus 6 asistencija. Landin je skupio 14 obrana.

58 - Niklas Landin je na 14 obrana.

54' - Gidsel ima 6 golova i 6 asistencija, zvijer od igrača, ali sramota od čovjeka, to moramo reći. Inače, Landin će biti najbolji igrač utakmice.

50.47 - Čudesni Niklas Landin skida Egipćanim 13 loptu. Kakva večer, kako tak čovjek brani...

48' - Egipćani pokušavaju šutevima iz vana ugroziti Landina, ali Danci visokom obranom, agresivnom pritom, zaustavljaju šutere Egipta već u pokušaju skoka. E vidite, tako se to radi, to je obrana. Ipak su to dvostruki svjetski prvaci.

43' - 11 od 25 ima Landin u obranama. Landin uništva, Egipćani ne mogu zabiti.

41' - Niklas Landin ima već 10 obrana. Kakva rukometno-vratarska hobotnica, najbolji je na svijetu...

37' - Egipćani ne znaju kako protiv agresivnih Danaca. 14-20 za Dansku.

31' - Počeo je nastavak.

30' - Poluvrijeme je u Malmou. Čini se da se opraštamo od SP-a. Danci su puno bolji.

29 - Tri pogotka zaredom Egipta - bilo je 15-17, sad je minus 4 - 11-15.

21' - Danska samo gazi. Kakva dimanika igre...

16' Prednost Danske sve više raste, već je +7.

13' Brzi gol Gidsela, Egipćani izgledaju izgubljeno.

12' Pytlick povećava na 9:3, a onda Elderaa uzvraća na drugoj strani.

10' Golčina Hansena za 8:3.

9' Mahmoud zabija, ali Jakobsen sekspresno uzvraća. Rezultat je 7:3.

8' Mohsen zabija i smanjuje na 6:3.

7' Pytlick zabija za 6:2 i egipatski izbornik zove time-out.

6' Sangstrup povećava na 5:2

5' Zein smanjuje na 2:4.

4' Landin sjajno brani, nerješiva je zagonetka za Egipćane, a na drugoj strani Jakobsen zabija za 4:1.

3' Egipćani zabijaju prvi gol, strijelac je Zein, ali Danci ubrzo uzvraćaju i rezultat je 3:1.

2' Gidsel zabija za 2:0, savršen početak Danske.

1' Egipćani nisu iskoristili prvi napad, Danci brzo uzvraćaju i zabijaju za 1:0.

1' Počela je utakmica, Egipat ima prvi napad.

________________________________________________________

Nakon što je Hrvatska u utakmici s početkom od 18 sati pobijedila Bahrein  s 43-32 i  osigurala deveto mjesto na ovom SP te olimpijske kvalifikacije za Pariz 2024, na parket će od 20.30 izaći reprezentativci Danske i Egipta.

Hrvatski rukometaši su nakon pobjede protiv Bahreina i dalje "ostali živi" u borbi za četvrtfinale, ali plasman u sljedeću fazu je jako neizgledan jer će "Kauboji " izboriti četvrtfinale samo ako Egipćani svladaju favoriziranu Dansku s nerealnih 11 golova razlike.