RONALDO SRUŠIO JOŠ JEDAN REKORD: / Portugalac preskočio Messija, ali ne i velikog Pelea

Portugalac je u samo tjedan dana postavio dva nova rekorda.

13.12.2017.
21:02

Nogometaši Real Madrida izborili su finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u Abu Dhabiju salavili protiv Al Jazire 2:1. Romarinho je doveo domaćine u vodstvo krajem prvog poluvremena, ali je u nastavku proradio Cristiano Ronaldo te je zabio za 1:1 na asistenciju Luke Modrića.

REAL U FINALU SP-A: /

Al Jazira ostala nadomak senzacije, Modrić asistirao Ronaldu, Bale zabio za preokret

Portugalcu je to bio šesti gol na na klupskim SP-ima, čime je preskočio Luisa Suareza, Lionela Messija i i bivšeg napadača Monterreya Cesara Delgada, koji su dali po pet golova. Ronaldo je prvi gol dao 2008. u dresu Manchester Uniteda u pobjedi 5:3 protiv Gamba Osake. Preostala četiri dao je lani. Jedan u polufinalu protiv Club Americe te tri u finalu s Kashima Antlersima.

Niže rekorde

Prema tome Ronaldo je sada najbolji strijelac Fifinog Svjetskog klupskog SP-a. Međutim, ode li se u prošlost, i ako se na to natjecanje gleda kao nastavak Interkontinentalnog kupa onda je najbolji strijelac Pele. On je u dresu Santosa u tri utakmice 1962. i 1963. dao sedam golova. Kolumbijac Alberto Spencer u dresu urugvajskog Penarola zabio je šest puta u periodu od 1960. do 1966.

Ronaldo je, inače, prije tjedan dana postao prvi igrač koji je dao golove u svih šest utakmica grupne faze Lige prvaka. Pogodak Borussiji bio mu je 114 u tom natjecanju što je još jedan njegov rekord. Do njega je stigao samo 24 sata prije nego što se izjednačio s Messijem po broju osvojenih Zlatnih lopti.