RIJEKA PORAZOM OTVORILA ATLANTIC CUP: / Danci srušili hrvatskog prvaka, zabio brat Stefana Ristovskog

Nakon što je Kek napravio nekoliko izmjena Rijeka je uspjela smanjiti zaostatak.

29.1.2018.
19:34
PIXSELL

Nogometaši Rijeke izgubili su u prvom susretu Atlantic Cupa od danskog Aarhusa 2:1. Iako je momčad Matjaža Keka pokazala više od suparnika na kraju im je presudio prevelik broj neiskorištenih prilika.

Kazneni udarac

Danci su u Portugalu poveli u 45. minuti kada je precizan s bijele točke bio Sana. Naime, Župarić je posije prekida povukao Spelmanna zbog čega je sudac dosudio najstrožu kaznu. U nastavku je Aarhus vrlo brzo uspio povećati prednost. Igrala se 54. minuta kada je strijelac vodećeg pogotka pronašao Pedersena, koji nije imao većih problema zabiti iz blizine pokraj nemoćnog Sluge.

Nakon što je Kek napravio nekoliko izmjena Rijeka je uspjela smanjiti zaostatak. U 73. minuti nakon lijepe akcije gol je dao Milan Ristovski, brat Stefana Ristovskog, koji je lani s klubom osvojio naslov pa na ljeto prešao u Sporting iz Lisabona. Do kraja susreta Riječani su pokušavali izjednačiti no nisu u otme uspjeli.

Strijelci: Sana (45-11m), Pedersen (54); Ristovski (73).

Rijeka: Sluga - Mavrias (od 60. Raspopović), Punčec, Župarić (od 60. Escoval), Zuta (od 60. Davidson) - Capan (od 46. Gomelt), Pavičić (od 72. Bradarić) - Kvržić (od 72. M. RistovskI), Puljić (do 82. Liber), Heber (od 72. Mitrović) - Dangubić (od 46. Jelić).

Aarhus: Jovanović - Mikanović, Kanstrup, Backman, Thogersen - Spelmann, Pedersen, Guira - Ankersen, Bundu, Sana (još su igrali: Hausner, Sverrison, Mikkelsen).