RIJEKA JE IMALA DVA HEROJA U ŠPANJOLSKOJ: / Ovim je golovima Rožmanova momčad uzela bod Real Sociedadu

Velkovski je zabio za prvo, a Lončar za drugo vodstvo Rijeke u San Sebastianu

3.12.2020.
23:26

Nogometaši Rijeke u susretu su 5. kola skupine F Europske lige stigli do svog prvog boda odigravši 2-2 (1-0) na gostovanju kod vodeće momčadi španjolskog prvenstva Real Sociedada u San Sebastianu.

[FOTO] HRABRA RIJEKA UZELA BOD REALU: /

Rožmanovi momci u ludoj utakmici dva puta vodili kod lidera španjolskog prvenstva

Rijeka je dva puta vodila golovima Darka Velkovskog (37) i Stjepana Lončara (73), a domaći su izjednačavali preko Jona Bautiste (69) i Nacha Monreala (79).

Velikovski šokirao Real

Rijeka je povela u 37. minuti, nedugo nakon što su igrači Reala promašili veliku šansu.

U jednom od svojih rijetkih prelazaka na suparničku polovicu Riječani su izborili udarac iz kuta, Menalo je uspio s prve vratnice prebaciti loptu pred sama vrata gdje je Velkovski glavom s pet metara zatresao mrežu.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Brzi odgovor

Real je izjednačio nakon nešto manje od 25 minuta igre u nastavku, a nakon primljenog pogotka Rijeka nije pala, štoviše četiri minute potom stigla je do nove prednosti nakon još jednog kornera.

Zubeldia nije uspio kvalitetno očistiti ispred svog gola već je praktički prsima samo primirio loptu za natrčalog Lončara koji je snažnim udarcem s 13 metara "probio" Remira.