Hrvati izludili najjaču momčad na svijetu!

Vaterpolisti Primorja Erste Banke ipak nisu uspjeli dokopati se naslova europskog prvaka.

12.5.2012.
20:43

Riječani ipak nisu imali odgovora za trenutačno najmoćniju vaterpolsku momčad u Europi. Iako su odigralu svoju najbolju utakmicu ove sezone te se cijelo vrijeme držali na samo dva gola zaostatka razlike, Riječani ipak nisu mogli napraviti senzaciju.

Pružili su hrvatski doprvaci jak otpor vaterpolskom "dream teamu", imali su u posljednjoj četvrtini samo pogodak zaostatka, ali do pobjede ipak nisu mogli. Nakon što je Pro Recco poveo s 4:1, činilo se da će lagano pronaći put do pobjede, ali uporni Riječani su se stalno vraćali. Izjednačili su najprije na 4:4, a potom su u nekoliko navrata bili na samo jednom pogotku minusa. Na početku zadnje četvrtine su tako smanjili na 9:8, ali s nova dva gola Pro Recco je osigurao pobjedu i svoj sedmi naslov europskog prvaka. Po dva su pogotka za Primorje postigli Šetka, Garcia i De. Varga, dok su po jedan dodali Buljubašić i Da. Varga. Najefikasniji je kod pobjednika s tri gola bio Ivović, a hrvatski članovi talijanske momčadi, Damir Burić i Sandro Sukno, nisu bili među strijelcima. U dvoboju za treće mjesto zagrebačka je Mladost svladala mađarski Vasas s 11:7, uz po dva pogotka Živkovića, Udovičića, Mallaracha i Vukičevića. Miho Bošković je zabio jednom za Vasas.