DEFOE ZABIO PET GOLOVA / Rekordna pobjeda Tottenhama

Tottenham je u 13. kolu pobijedio Wigan 9:1. To je najuvjerljivija pobjeda Tottenhama u posljednje 32 godine.

23.11.2009.
11:44

13. kolo Premiershipa nije bilo sretno za Wigan. Primili su čak devet golova na gostovanju kod Tottenhama. Utakmica je završena rezultatom 9:1, što je najuvjerljivija pobjeda Tottenhama u posljednje 32 godine.

Junak utakmice bio je Jermain Defoe koji je zabio čak pet golova, a osim njega, u strijelce su se upisali Crouch, Lennon, Bentley i Niko Kranjčar. Počasni pogodak za goste dao je Scharner. Zanimljivo je da je prvo poluvrijeme završili vodstvom Spursa od tek 1:0. No, onda je uslijedilo "ludo" drugo poluvrijeme u kojem je palo čak devet golova. Tottenham je na gostujuća vrata uputio 12 udaraca, od kojih je devet završilo u mreži.

Postigavši pet golova Jermain Defoe je postao tek treći igrač u povijesti Premiershipa kojem je to uspjelo. Pet puta na jednoj utakmici među strijelce su se upisali i Alan Shearer 1999. godine u dresu Newcastlea protiv Sheffield Wednesdaya (8:0), te Andy Cole u dresu Manchester Uniteda protiv Ipswich Town 1995. godine (9:0).

Skraćene snimke utakmica 13. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.