RASPLET KVALIFIKACIJA: / Srna asistent, Šahtar opet u Ligi prvaka, Monaco ispao

Uz Dinamo, u skupinu Lige prvaka ušli su još večeras Šahtar, Valencia, Malmö i Maccabi. Darijo Srna bio je asistent u remiju Šahtara 2:2 protiv bečkog Rapida.

25.8.2015.
22:53

Nije to bio lak posao za Šahtar, jer su gosti od 22. minute vodili 2:1, a to je bio rezultat koji je Austrijance vodio dalje. No, strepnja je trajala tek pet minuta za domaćina. nakon Srnine asistencije pogodio je Gladkij za 2:2, što je na kraju bio i konačni rezultati.

Eduardo ušao u 83. minuti

Eduardo je ušao u 83. minuti i zamijenio strijelca Gladkija. U 88. minuti Rapid je ostao s igračem manje, jer je crveni karton dobio Sonnleitner.

Danijel Subašić i Mario Pašalić neće s Monacom ove sezone igrati Ligu prvaka. Momčad iz Kneževine nije uspjela nadoknaditi zaostatak 1:3 iz prve utakmice protiv Valencije. Ostala je za gol kratka, bilo je 2:1.

Subašić je primio gol već u 4. minuti, sjajno ga je lobao Alvaro Negredo. Taj potez usmjerio je cijelu utakmicu.

MONACO OSTAO BEZ LIGE PRVAKA: /

Evo kako je Negredo nadmudrio Subašića!

Malmö izbacio Celtic

Malmö je izbacio Celtic i ponovno će igrati u Ligi prvaka, kao i prošle sezone. Škoti nisu sačuvali prednost iz prve utakmice, matirao ih je Rosenberg i Boyata autogolom.

U dvoboju Maccabija i Basela, Izraelci su prošli dalje zahvaljujući većem broj pogodaka u gostima, obje utakmice završile su remijem.

Rezultati uzvratnih susreta 4. pretkola Lige prvaka: DINAMO - Skenderbeu 4:1 (Soudani 9, 80, Hodžić 15, Taravel 55/Esquerdinha 10; prva utakmica 2:1); Monaco - Valencia 2:1 (Raggi 17, Carrillo 75/Negredo 4; prva utakmica 1:3); Šahtar - Rapid Beč 2-2 (Marlos 10, Gladkij 27/Schaub 13, Hofmann 22; prva utakmica 1:0); Malmö - Celtic 2-0 (Rosenberg 23, Boyata 55-ag; prva utakmica 2-3); Maccabi Tel Aviv - Basel 1-1 (Zehavi 24/Zuffi 11; prva utakmica 2-2)

U srijedu, 26. kolovoza, igraju: APOEL - Astana (prva utakmica 0-1), Partizan - BATE Borisov (0-1), Bayer Leverkusen - Lazio (0-1), Club Brugge - Manchester United (1-3), CSKA Moskva - Sporting (1-2).

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u 27. kolovoza u Monacu u 17.45 sati.