U ISTOJ UTAKMICI / Rakitić od heroja do gubitnika: Zabio gol i autogol

Rakitić je svoju momčad doveo u vodstvo od 1:0 u desetoj minuti susreta, da bi šest minuta kasnije zabio autogol i tako izjednačio za Real Sociedad. Napadač Sociedada Imanol Agirretxe je pobjednički gol za Baskijce zabio u 24. minuti susreta i Sevilla do kraja utakmice nije mogla nadoknaditi zaostatak.

19.5.2013.
9:55
PIXSELL

Real Sociedad je pobjedom od 2:1 nad Sevillom zadržao prednost ispred Valencije u utrci za četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici koje vodi u Ligu prvaka, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu i zabio gol i autogol.

Valencia, koja je ranije pobijedila sa 1:0 Getafe, izjednačena je sa 62 boda s Real Sociedadom na ljestvici dva kola prije kraja prvenstva na četvrtom mjestu, no baskijski klub bolje stoji zahvaljujući boljem rezultatu iz međusobnih ogleda.

Zadnje dvije utakmice Sociedad igra protiv Real Madrida idući vikend i vikend iza toga protiv Deportiva iz La Corune.

U drugoj sinoćnojoj utakmici Granada, koja je jedva izbjegla ispadanje u drugu ligu prošle sezone, pobijedila je sa 3:0 na svom terenu Osasunu pogocima El Arabija (23), Sigueirija (80) i Buonanotte (90+3).