PROSLAVILI BLAGDAN ZAŠTITNIKA GRADA: / Dubrovčani na sv. Vlaha pobijedili velikog suparnika

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja pobijedili su Partizan 12:4 u susretu petog kola B skupine Lige prvaka, dok su Primorje Erste banka i Barceloneta u dvoboju A skupine odigrali 9:9.

3.2.2016.
22:42
Grgo Jelavić/PIXSELL

Jug CO je u susretu B skupine na bazenu u Gružu uvjerljivo porazio Partizan 12:4 (3:1, 3:0, 4:3, 2:0) proslavivši pobjedom blagdan svetog Vlaha, dubrovačkog zaštitnika.

Na poluvremenu Jug imao +5

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Jug CO je razriješio u prve dvije četvrtine nakon kojih je vodio 6:1. U nastavku susreta dubrovački sastav je zabio još šest golova, te primio tri za konačnih 12:4.

Domaćine su do četvrte pobjede u skupini predvodili Pavo Marković sa četiri, te Paulo Obradović s tri gola, dok je Marko Bijač imao deset obrana. Kod gostiju najefikasniji je bio LucasGielen s dva gola.

Riječani propustili 9:7

U derbiju A skupine Primorje EB i Barceloneta su na plivalištu Kantrida odigrali 9:9 (5:3, 1:1, 1:2, 2:3). Domaćin je bio bolji veći dio utakmice, no nažalost nije izdržao. Riječani su vodili 4-1, imali su i 6-3 i 9-7, ali su Španjolci uspjeli izjednačiti. Kod Primorja najefikasniji su bili Ivan Buljubašić, Miho Bošković i Gonzalo Oscar Echenique sa po dva gola, dok su Barcelonetu predvodili Strahinja Rašović i Albert Espnol Lifante sa po dva gola.

Rezultati:

SKUPINA A Olympiacos - Jadran HN 10-4 Eger - Spandau 04 10-7 Primorje EB - Barceloneta 9-9

LJESTVICA: 1. Olympiacos 5 2 3 0 43-34 9

2. Barceloneta 5 2 2 1 45-39 8 3. PRIMORJE EB 5 2 2 1 41-41 8 4. Eger 5 2 2 1 42-39 7

5. Spandau 04 5 0 3 2 43-48 3 6. Jadran HN 5 0 2 3 43-56 2 SKUPINA B Jugo CO - Partizan 12-4 OSC - Galatasaray 13-4 Večeras: Pro Recco - Szolnok

LJESTVICA: 1. Pro Recco 4 4 0 0 56-20 12 2. JUG CO 5 4 0 1 53-44 12

3. Szolnoki 4 3 0 1 45-33 9 4. Partizan 5 2 0 3 30-53 6

5. OSC 5 1 0 4 38-38 3 6. Galatasaray 5 0 0 5 33-67 0