Poker Levandovskog (VIDEO)

Borusija Dortmund pregazila Real rezultatom 4:1

24.4.2013.
22:43

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ubedljivo su pobedili Real Mardid rezultatom 4:1 (1:1) u polufinalu Lige šampiona.

Najzapaženiji igrač utakmice bio je Poljak Robert Levandovski koji je postigao sva četiri gola za Dortmund, dok je jedini strelac za Madriđane bio Kristijano Ronaldo.

"Milioneri" su poveli već u 8. minutu, ali je Real krajem prvog poluvremena iskoristio jedan kiks Humelsa i izjednačio rezultat. U drugom delu igre Dortmund je pregazio Real Madrid, a odlični Levandovski postigao je još tri gola za samo 17 minuta, od kojih je poslednji u nizu bio sa bele tačke.

Revanš utakmica igraće se za sedam dana na stadionu Reala, a pred Madriđanima je skoro nemoguća misija da nadoknade minus od tri gola.

U prvom polufinalnom duelu Bajern je deklasirao Barselonu rezultatom 4:0, pa je Nemačko finale na Vembliju 25. maja veoma izvesno.