POČELO JE, POČELO / Zubčić otvorio sezonu solidnim rezultatom: Zauzeo je 12. mjesto, prošlogodišnji osvajač nastavio gdje je stao

Počela je nova skijaška sezona

23.10.2022.
14:19
Matija Habljak/PIXSELL

Švicarac Marco Odermatt, prošlogodišnji osvajač Velikog kristalnog globusa, pobjednik je prvog veleslaloma sezone kojeg su skijaši u nedjelju vozili za Svjetski kup u Soeldenu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 12. mjesto.

VRUĆA JUŽNOAMERIČKA GLAVA /

Pogledajte sramotan potez Rakitićevog suigrača: Namjerno ozljedio fenomenalnog Realovca

Do 12. mjesta hrvatski je skijaš došao s vremenom 2:06.39 što je sporije 51 stotinku od pobjednika čije je vrijeme 2:04.72. Drugo je mjesto pripalo Slovencu Žanu Kranjecu s vremenom 2:05.48, a treći je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen  (2:05.69). Prvu je vožnju Zubčić završio na devetom mjestu.

U Soeldenu je nastupio i Samuel Kolega koji je imao visoki startni broj (69), ali je ostao bez plasmana u drugu vožnju jer je prvu završio na 63. mjestu.