Zlatna Dalma Benedek Ružičić

Srpska kajakašica Dalma Benedek Ružičić osvojila je zlatnu medalju na EP u Portugaliji

15.6.2013.
13:30

Reprezentativka Srbije u kajaku Dalma Benedek Ružičić osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini K-1 1.000m na prvenstvu Evrope u Portugaliji.

Benedek Ružičić je stazu prešla u vremenu 3:54,225 minuta, ispred Henrijete Hansen iz Danske (3:57,680) i Mađarice Eriki Medvecki (3:58,305).

Reprezentativci Srbije u kajaku Dejan Pajić i Duško Stanojević zauzeli su osmo mesto u finalu discipline K-2 na 1.000 metara na prvenstvu Evrope u Portugaliji. Pajić i Stanojević su stazu prešli u vremenu 3:13,832 minuta.

Zlato je pripalo Nemcima Maksu Rendšmitu i Markusu Grosu u vremenu 3:10,337 minutra, a srebro Rusima Ilkji Medvedevu i Antonu Rijakovu (3:11,687).