Velika pobjeda Medveščaka usred Beča!

Hokejaši Medveščaka u 5. su kolu EBEL-a pobijedili u gostima kod Vienna Capitalsa sa 3:2 nakon kaznenih udaraca.

24.9.2011.
0:19

Nakon što je prva trećina završila bez golova, vodstvo domaćima u 27. minuti donio je Bjornlie. U 52. minuti na 2:0 povisio je Gratton, a tada su Medvjedi zaigrali na sve ili ništa.

U 57. minuti na 2:1 smanjio je Dario Kostović svojim prvim golom u EBEL-u, a 69 sekudi do kraja Medveščak je izvadio golmana Ouzasa, te uveo još jednog igrača.

Isplatilo im se, jer samo sedam sekundi prije kraja produžetak je donio Adam Naglich. Niti nakon pet minuta produžetka nije bilo pobjednika, a u kaznenim udarcima spretniji su bili medvjedi, odnosno Banham koji je zabio za veliko slavlje.

U momčadi Medveščaka debitirao je Rus Trukhno.

Vienna Capitals - Medveščak 2:3 (nakon produžetaka) Alba Volan - Linz 5:6 (nakon produžetaka) KAC - Graz 8:3 RB Salzburg - Villach 6:4 Olimpija - Znojmo 4:1 (Jesenice su bile slobodne)

Poredak: 1. KAC 6, 2. Linz 6, 3. Olimpija 6... 7. Medveščak 4 boda...