TROJICA HRVATA IZNENADILA U SLALOMU U KRANJSKOJ GORI: / Zubčić odskijao iznad očekivanja, Vidović i Rodeš vrlo dobri

14.3.2021.
13:20

Hrvatski skijaši Filip Zubčić, Matej Vidović i Istok Rodeš ostvarili su rezultate iznad očekivanja u slalomskoj utrci Svjetskog skijaškog kupa u Kranjskoj Gori.

Sva trojica ušla su u drugu vožnju, jedino Samuel Kolega od hrvatskih predstavnika nije to uspio. Zubčić je utrku završio na 12. mjestu, Matej Vidović na kraju je bio 18. dok je Istok Rodeš izborio 22. mjesto.

Francuski skijaš Clement Noel osvojio je prvo mjesto, na drugom je bio također Francuz Victor Muffat-Jeandet, dok je treće mjesto uzeo Ramon Zehnhaeusern.

Inače, utrka se u Kranjskoj gori vozila po iznimno teškim uvjetima. Snijeg je jako padao, a neki se skijaši nisu baš najbolje snašli.

Pinturault ispao

Zanimljivo je da je u ovoj utrci izletio sa staze Alexis Pinturault koji vidi u ukupnom poretku skijaša. Pinturault je tako izgubio vrijedne bodove, no još je uvijek na čelu ljestvice ispred Marca Odermatta. Pinturault u ovom trenutku ima 1100 bodova, dok Odermatt ima 1069 bodova. Filip Zubčić osmi je skijaš svijeta u ukupnom poretku i ima 664 boda.

Marco Schwarz osigurao si je Mali kristalni globus u slalomu, iako je danas završio tek na 7. mjestu.

30. Alexis Pinturault - DQ

13:23 - Ipak Clement Noel pobjeđuje u Krnajskoj Gori. Čestitke za Francuza, ali treba pohvaliti i hrvatske skijaše koji su odskijali iznad očekivanja u ovom slalomu.

13:15 - Alexis Pinturault je izletio sa staze, kakva katastrofa za jednog od najboljih skijaša svijeta.

13:10 - Preuzima vodstvo Loic Meillard, Filip Zubčić pao je sad na 7. mjesto, Vidović je 13., a Rodeš je trenutno 17.

13:00 - Manuel Feller preuzeo je prvo mjesto, dok je Filip Zubčić u ovom trenutku na petom mjestu. Vrijeme je za najboljih 10 skijaša.

12:58 - Filip Zubčić završio je drugu vožnju na trećem mjestu.

12:52 - Točno smo na polovici druge vožnje. Sebastian Foss-Solevaag drži prvo mjesto zasad. Matej Vidović je peti, a Istok Rodeš je na devetom mjestu u ovom trenutku. Uskoro kreće Filip Zubčić.

12:43 - Matej Vidović se plasirao na drugo mjesto! Odličan rezultat za njega. U međuvremenu je Rodeš pao na šesto mjesto.

12:34 - Odskijao je Istok Rodeš i završio na drugom mjestu sa zaostatkom od 37 stotinki.

12:30 - Počela je druga vožnja u teškim uvjetima. Naime, jak snijeg pada u Kranjskoj Gori. Prvi je krenuo Sebastian Holzmann.

12:25 - Čekamo početak druge vožnje.

Francuz Noel Clement bio je najbrži nakon prve vožnje slaloma kojeg su skijaši vozili u nedjelju za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, dok su plasman u drugu vožnju ostvarili trojica hrvatskih skijaša Filip Zubčić, Matej Vidović i Istok Rodeš.

Clement je bio najbži s vremenom 49,30 sekundi, dok je drugoplasirani Norvežanin Kristoffersen imao 49 stotinki slabije vrijeme (49,79), a treći Švicarac Ramon Zenhaeusern 56 stotinki (49,86).

Zubčić 14.

Zubčić je u izuzetno teškoj utrci, koju nije uspjelo završiti 25 od 67 skijaša, zauzeo 14. mjesto s vremenom 51.25 sekunde i zaostatkom od 1.95. Matej Vidović je nakon prve vožnje 21. sa 3,11 sekunde (52,41) zaostatka za Noelom, a Rodeš 28. sa 3,68 sekunde slabijim vremenom za najbržim (52,98).

Četvrti hrvatski predstavnik u današnjoj utrci Samuel Kolega ostao je bez plasmana u drugu vožnju, on je nakon prve vožnje zauzeo 38. mjesto sa (55.43) 6.13 sekundi zaostatka.