BARAKUDE RAZOČARANE DOČEKOM: / 'Drago mi je da malo ljudi mari za nas'

Put hrvatskih vatepolista sa Svjetskog prvenstva u Kazanju neočekivano se produljio na dvadesetak sati zbog kvara aviona.

10.8.2015.
9:21
Pixsell, Goran Jakus

Euforija je, dakako, nestala s porazom u finalu SP-a u kojemu je Srbija bila dominantna s 11:4. Barakudama je pripalo srebro.

'Nismo izgubili finale, nego osvojili srebro'

"Ponosan sam što smo osvojili još jednu medalju. Još smo sretniji kad vidimo da je do toga stalo manjem broju ljudi. Ne želim više o tome da smo izgubili finale. Ljudi, pa mi smo osvojili srebro, to želim istaknuti", kazao je vratar Josip Pavić koji je uvršten u najbolju sedmorku prvestva.

Izbornik Ivica Tucak istaknuo je nešto što srpski vaterpolisti imaju, a nedostaje Hrvatskoj.

"Želimo li napraviti korak više, moramo imati veću koheziju ne samo igrača, stručnog stožera i čelnih ljudi HVS-a, nego svih struktura sporta. Srpski igrači su zvijezde, oni imaju puno veću podršku u svojoj zemlji", kazao je Tucak i dodao: "Žao nam je što smo izgubili finale, ali što vrijeme više prolazi, svjesniji smo vrijednosti rezultata koji smo postigli."

Srbi od države dobivaju tri puta više

Tuckove riječi potvrđuju i brojevi. Vaterpolski savez u Srbiji godišnje od Olimpijskog odbora dobiva oko devet milijuna kuna, dok HVS koji ima olimpijske pobjedenike i svjetske doprvake, od HOO-a godišnje ubire puno skromnijih 2,9 milijuna kuna. Vrijedi spomenuti i pojedinačne nagrade, Srbi će za zlato dobiti pojedinačno po 30.000 eura, dok će naši vaterpolisti za srebro od države dobiti pet puta manji iznos, oko 45.000 kuna (6000 eura).

Hrvatski vaterpolisti okitili su se svjetskom medaljom na petom uzastopnom natjecanju. Srebro su osvojili nakon zlata iz Melbournea (2007.) i tri bronce (Rim 2009., Šangaj 2011., Barcelona 2013.).