NOVE MEDALJE: / Sportaši s invaliditetom osvojili još tri srebra i dvije bronce

Trećeg dana natjecanja na IWAS Svjetskim igrama sportaša s invaliditetom, koje se do 3.

1.10.2015.
19:01
Pixsell, Marin Tironi

Srebrnu medalje osvojio je Ivan Mikulić u finalu parataekwondo kategorije +75 kg izgubivši od Iranca Aziziaghdam Asghara 4-7. Drugu srebrnu medalju osvojio je atletičar Matija Sloup, koji je u kategoriji atletičara niskim rastom bacio disk na 21,00 metara. Srebro je osvojio i plivač Dino Sinovčić na 100 metara slobodno isplivavši 1:15.22.

U tri dana ukupno 14 medalja

Kristijan Vincetić je u svojoj udarnoj disciplini 100m leptir u vremenu 1:03.74 osvojio je broncu, a treći je bio i Ante Rađa na 100 slobodno s rezultatom 1:17.31.

Hrvatski sportaši su nakon tri dana natjecanja osvojili ukupno 14 medalja - dva zlata, te po šest srebrnih i brončanih medalja.

Na svjetskim igrama sportaša s invaliditetom koji su u kolicima, amputacijama i niskim rastom sudjeluje više od 600 sportaša iz 35 zemalja koji se natječu u atletici, plivanju, stolnom tenisu, taekwondou, obaranju ruke i streličarstvu, hrvatski sportaši nastupaju u atletici, plivanju i taekwondou.