Okršaj u Domu sportova završen dramom

Hokejaši Medveščaka upisali su pobjedu u petak u KHL ligi, nakon penala. Sa 4:3 je zagrebačka momčad pobijedila Metalurg Novokuznjeck i tako se održala na četvrtom mjestu Zapadne konferencije.

1.11.2013.
22:45

Vodio je Medveščak 2:0 i 3:2, ali je ipak morao igrati produžetak, a potom i preko penala doći do slavlja.

Uvodna su dva gola za Medveščak postigli Jonathan Cheechoo (14.) i Matt Ellison (31.), ali su gosti unutar samo tri minute (32. i 34.) izjednačili preko Galimova i Žafjarova.

Mark Katic je u 45. minuti opet donio prednost Medveščaku, koja je ponovno brzo bila anulirana. U 47. je Žafjarov zabio još jedan pogodak za konačnih 3:3 poslije šezdeset minuta.

Prilikom raspucavanja penala domaći vratar Dekanich je obranio sve udarce i time ostavio dva boda na domaćem ledu.

Medvjedi u sljedećem kolu 13. studenoga gostuju kod Neftehimika.