NEZAUSTAVLJIVA / Kakva dominacija: Shiffrin u posljednjoj utrci 2023. godine slavila s 2.34 sekunde prednosti

Skijašice nastavljaju u Kranjskoj Gori, gdje će se 6. i 7. siječnja održati veleslalom i slalom za bodove Svjetskog kupa.

29.12.2023.
15:03

Amerikanka Mikaela Shiffrin posljednja je pobjednica u alpskom skijanju u kalendarskoj 2023 nakon što je pobijedila na slalomu Svjetskog kupa u austrijskom Lienzu s dvije najbrže vožnje.

DRUGI DAN ZAREDOM /

Novi težak pad na utrci Svjetskog skijaškog kupa: Bilo je i krvi, a na stazu je opet po ozlijeđenog morao i helikopter

Sjajnom finalnom vožnjom Shiffrin je osvojila svoju 93. pobjedu u Svjetskom kupu, 56. u slalomu, i to s prednošću od 2.34 sekunde.

Nakon prvog dijela slaloma u Lienzu na prva dva mjesta bile su dvije Amerikanke, drugoplasirana Paula Moltzan za slavnom sunarodnjakinjom zaostajala je 1,14 sekundi, a treća Šveđanka Anna Swenn Larsson 1,32 sekunde.Šveđanka nije izdržala pritisak i pala je s pobjedničkog postolja na četvrto mjesto u finalu, dok je Moltzan u finalu imala potpuni peh jer je nakon greške odustala i ostala bez plasmana.

Na postolje su skočile Njemica Lena Dürr (+2,34) i Švicarka Michelle Gisin (+2,45), koje su nakon prve vožnje bile pete, odnosno četvrte, ali nisu mogle ugroziti pobjedu Shiffrin.

Hrvatske skijašice Leona Popović i Zrinka Ljutić nisu uspjele završiti prvu vožnju slaloma. Popović je krenula sa startnim brojem dva, ali je napravila nekoliko velikih pogrešaka i u cilj ušla sa ogromnim zaostatkom, a naknadno je i diskvalificirana. Zrinka Ljutić startala je s brojem 14, ali je na sredini staze promašila vrata i nije završila prvu utrku.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.