KAPA DOLJE, MAJSTORE / Ivan Katanušić ostvario je uspjeh karijere i donio Hrvatskoj paraolimpijsko srebro: 'Spavat ću s medaljom jedno tri mjeseca!'

Natjecanje je održano na rubu regularnosti po jakoj kiši koja je neumorno padala tijekom cijele večeri

2.9.2021.
16:36
Marko Prpic/PIXSELL

Za razliku od Velimira Šandora i stolnotenisačica Anđele Mužinić i Helene Dretar Karić koji su morali čekati 24 sata na svoje paraolimpijske medalje, Ivan Katanušić je svoju dobio na svečanoj ceremoniji ubrzo nakon natjecanja.

Hrvatski paraatletičar je osvojio drugo mjesto u bacanju diska u kategoriji F64 atletičara s potkoljeničnom amputacijom ostvarivši najveći uspjeh u karijeri.

NOVA MEDALJA IZ TOKIJA /

Ivan Katanušić osvojio drugo mjesto u bacanju diska na Paraolimpijskim igrama

'Moj put bio je težak'

Natjecanje je održano na rubu regularnosti po jakoj kiši koja je neumorno padala tijekom cijele večeri. U takvim, gotovo nemogućim uvjetima 30-godišnji Imoćanin, član zagrebačkog AKOSI Uriha, je osvojio srebro s rezultatom 55.06.

Zlatno je pripalo Amerikancu Jeremyju Campbellu sa 60.22, dok je broncu osvojio Britanac Dan Greaves sa 53.56.

"Stavio sam medalju oko vrata i spavat ću s njom jedno tri mjeseca. Više ne grlim ženu, samo medalju," kazao je sa smiješkom Ivan.

"Želio bi je posvetiti svojoj curi, obitelji i treneru koji su stvarno bili uz mene. Moj sportski put je bio jako težak, pun ozljeda, uspona i padova," dodao je.

U njegovom Imotskom sigurno se već počela pripremati proslava.

"Ne fešta, već fešte. Krećemo s proslavom već i u Selu," dodao je srebrni paraolimpijac.