IMPRESIVNO OTVARANJE SVJETSKOG PRVENSTVA: / Hrvatska rasturila neugodne Amerikance, smiješi se prvo mjesto u skupini

17.7.2017.
20:19

Iako je utakmica počela vodstvom Amerikanaca, vrlo brzo su stvari postavljene na svoje mjesto. Dva pogotka Vukičevića i jedan Lončara omogućili su Hrvatskoj da prvu četvrtinu završi sa vodstvom 3-1.

U srijedu protiv Rusa

Odmah na startu druge četvrtine pogađa Lončar, a na polovici te dionice Fatović iz kontranapada povećava na 5-1. Nakon pola susreta Barakude su vodile sa 7-3, a kada je 2 minute i 20 sekundi prije kraja treće četvrtine Javier Garcia pogodio za 9-3, bilo je jasno da je Hrvatska upisala prvu pobjedu na SP.

Hrvati su do kraja utakmice lakoćom kontrolirali rezultat, a najefikasniji u našim redovima bili su Javier Garcia i Luka Lončar s po četiri pogotka. Kod Amerikanaca najbolji su bili Cupido i Bowen s po dva gola. U drugoj utakmici naše skupine sastaju se Japan i Rusija.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u srijedu protiv Rusije (13.30 sati), a natjecanje u skupini završit će u petak u dvoboju protiv Japanaca (13.30 sati).