AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE / Kakav početak Europskog atletskog prvenstva: Hrvatska na trećem mjestu nakon prvog dana

Na olimpijskom stadionu su naslove europskih prvaka u bacanju kugle osvojili Filip Mihaljević kod atletičara te Nizozemka Jessica Schilder u ženskoj konkurenciji

16.8.2022.
8:51

Prvog dana atletskih natjecanja na Europskom prvenstvu u atletici u Muenchenu podijeljeno je sedam kompleta medalja, a zlatom Filipa Mihaljevića u bacanju kugle i srebrom Matee Parlov Koštro u maratonu Hrvatska je na trećem mjestu na ljestvici medalja.

SVE MU SE VRATILO /

Od rodnog Livna preko Splita, Amerike i Dohe: Svi slave hrvatskog junaka; 'Osjećaj je nerealan, od Beograda mi svi govore da sam najbolji'

Lisowska zlatna u maratonu

Poljakinja Aleksandra Lisowska je u maratonu osvojila prvu zlatnu medalju nadmašivši Mateu Parlov Koštro za šest sekundi. Nizozemka Nienke Brinkmann, koja je slovila za prvu favoritkinju, na kraju je osvojila broncu sa 17 sekundi zaostatka pobijedivši Njemicu Miriam Dattke koja je ostala bez pojedinačnog odličja, ali je doprinijela njemačkom ekipnom zlatu u maratonu koje je prvi put dodijeljeno na europskim prvenstvima.

Kod maratonaca je iznenađujuće slavio Nijemac Richard Ringer, a Izraelcima je pripalo momčadsko zlato.

Mihaljević zlatni

Na olimpijskom stadionu su naslove europskih prvaka u bacanju kugle osvojili Filip Mihaljević kod atletičara te Nizozemka Jessica Schilder u ženskoj konkurenciji. Na kraju programa prvog dana zlato u utrci na 10.000 metara osvojila je Kenijka Yasemin Can koja se natječe pod turskom zastavom, što joj je drugi naslov europske prvakinje u ovoj disciplini u kojoj je slavila i 2016. u Amsterdamu.