Čudo kakvo se ne pamti u Domu sportova!

Opet su hit! Hokejaši Medveščaka upisali su i četvrtu pobjedu u nizu u EBEL ligi pregazivši u Ledenoj dvorani prošlogodišnjeg prvaka Red Bull iz Salzburga.

5.11.2011.
0:34

Iako je za hokej teško reći da je sve riješeno u prvoj trećini, Medveščak je možda učinio upravo to. Ne samo da su prvu dionicu igre dobili s razarajućih 3:0, već su psihički uništili hokejaše Salzburga, a ponajviše golmana Thomasa Ha-Neckla koji je nakon spomenute prve trećine napustio led i nije se više vraćao na isti. S druge strane Robert Kristan bio je fantastičan, dovodio je hokejaše Salzburga do ludila svojim obranama - skinuo je čak 32 udarca! Medveščak je poveo u 14. minuti preko Tomislava Zanoskog. Na 2:0 samo minutu kasnije povisio je Ryan Kinasewich na asistenciju Grega Daya, a konačnih 3:0 u prvoj dionici postavio je Pascal Morency 58 sekundi prije sirene koja označava kraj trećine.

Spomenimo da su svi golovi Medveščaka postignuti s jednakim brojem igrača na ledu, odnosno bez igrača više. Da sve te večeri izgleda još bajkovitije, pogodak za 4:0 Andyja Serticha postignut je s igračem manje nakon što je na dvije minute led morao napustiti Geoff Waugh. Konačnih 5:0 postavio je Rus Vjačeslav Truhno tri minute prije kraja utakmice. Ovom pobjedom Medveščak se ustalio na 7. poziciji s 18 bodova, tri više od osmoplasiranog češkog Znojma i samo jednim manje od šestoplasiranih bečkih Capitalsa. Zanimljivo je da sada sedmoplasirani Medveščak i drugoplasirani Klagenfurt dijeli svega četiri boda.

Medveščak - Salzburg 5:0 (3-0/ 1-0/ 1-0) Vienna - Klagenfurt 5:1 Znojmo - Jesenice 6:2 Linz - Villach 2:5 Olimpija - Alba Volan 2:5

TABLICA: 1. Linz 31 (-1) 2. KAC Klagenfurt 23 (-3) 3. Olimpija 22 (-1) 4. RB Salzburg 21 (-2) 5. Alba Volan 20 (-1) 6. Vienna Capitals 19 (-1) 7. Medveščak 18 (-2) 8. Znojmo 15 (-3) 9. Graz 14 (-2) 10. Jesenice 13 (-2) 11. Villach 12 (-2).