BOTTAS POBIJEDIO U SPRINTERSKOJ UTRCI U BRAZILU / Verstappen povećao prednost u prvenstvu: 'Još nije gotovo'

Valtteri Bottas pobijedio u sprinterskoj utrci za "pole position" na F1 Velikoj nagradi Brazila u Sao Paulu. Max Verstappen iz Red Bulla povećao prednost u prvenstvu na 21 bod

13.11.2021.
22:06

Mercedesov vozač Valtteri Bottas pobijedio je u sprinterskoj utrci za "pole position" na F1 Velikoj nagradi Brazila u Sao Paulu, dok je Max Verstappen iz Red Bulla povećao prednost u prvenstvu na 21 bod.

NEZAPAMĆENI SKANDAL U FORMULI 1 /

Je li Verstappen sabotirao Hamiltonov bolid? Pojavila se kompromitirajuća snimka; Obojica pod istragom

Povećao vodstvo Marcedesa ispred Red Bulla

Finac Bottas je uzeo tri boda za pobjedu u sprintu, povećavši vodstvo Mercedesa ispred Red Bulla na ljestvici konstruktora na dva boda.

"Početak je za mene bio ključna stvar", rekao je Bottas i dodao:

"Malo smo se kockali sa soft gumom, znali smo da će to biti od koristi u startu i uspjelo je."

Sedmostruki svjetski prvak Lewis Hamilton startao je posljednjeg, 20. mjesta mjesta nakon što je njegov bolid nije prošao tehnički pregled u petak, a iako je kvalifikacije okončao kao peti, u nedjelju će startati deseti nakon kazne od pet mjesta za promjenu motora.

Verstappen će morati platiti kaznu od 50.000 eura

"Još nije gotovo", rekao je Hamilton Mercedesu preko timskog radija nakon senzacionalne, agresivne vožnje u kojoj je osvojio 15 pozicija u 24 kruga.

Verstappen se zadovoljio s drugim mjestom i dva boda, a Carlos Sainz je bio treći za Ferrari i uzeo je posljednji raspoloživi bod.

Nedjeljna utrka bit će tri puta duža od ovog sprinta od 100 kilometara, a Hamilton će biti sa novim motorom.

Kršenje pravila u utrci Svjetskog prvenstva Formule 1 u Brazilu završilo je loše za oba lidera u ukupnoj sezoni. Hamilton (Mercedes) je u sprintersku utrku krenuo s posljednjeg mjesta, a Verstappen će morati platiti kaznu od 50.000 eura zbog diranja protivničkog bolida.