NEVJEROJATNA SCENA / Zverev se nakon pobjede ispričavao Đokoviću, otkriveno što mu je točno rekao u jednom od najtežih trenutaka karijere

Bio je to njihov deveti međusobni susret i treća pobjeda 24-godišnjeg Nijemca

30.7.2021.
12:27

Nijemac Alexander Zverev u polufinalu olimpijskih igara nevjerojatnim je preokretom pobijedio prvog igrača svijeta Novaka Đokovića 1-6, 6-3, 6-1.

SRBIJA U ŠOKU /

Pogledajte reakcije tamošnjih medija na ispadanja Novaka Đokovića: 'Kako ovo peče i boli'

Nakon što je Đoković dobio prvi set sa 6-1, a u drugom setu načinio break za 3-2 očekivalo se kako će rutinski do finala. Međutim, peti tenisač svijeta je u nastavku priredio čudesan preokret. Od idućih 11 gemova dobio je čak 10 za potpuni raspad srpskog tenisača.

Zverev je odmah vratio izgubljeni servis izjednačivši na 3-3, a potom dobio još tri gema u nizu za 6-3. Sjajnu seriju je nastavio i na otvaranju trećeg seta nanizavši četiri gema za vodstvo 4-0. Đoković je smanjio na 4-1, da bi Zverev dobio iduća dva gema za veliku pobjedu i finale olimpijskog turnira. A nakon meča pokazao je koliki je gospodin.

"Ti si jedan od najvećih igrača svih vremena. Oprosti zbog ovoga", navodno je Nijemac rekao Đokoviću poslije meča.