VELIKI USPJEH ZA HRVATSKU / Naš najbolji gimnastičar Tin Srbić plasirao se u finale kao treći. Jedan je od glavnih favorita za olimpijsku medalju

Srbić je nastupio u prvoj subdiviziji te je nakon nje zauzimao prvo mjesto

24.7.2021.
15:25

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić plasirao se u finale preče na Olimpijskim igrama u Tokiju, on je s ocjenom 14.633 zauzeo treće mjesto u kvalifikacijama.

Srbić je nastupio u prvoj subdiviziji te je nakon nje zauzimao prvo mjesto, no u drugoj subdiviziji bolji od svjetskog prvaka na ovoj spravi iz 2017. godine bili su Japanac Daiki Hashimoto sa 15.033 i Kazahstanac Milad Karimi sa 14.766. U trećoj subdiviziji više nitko nije bio bolji od Srbića, približio mu se samo Amerikanac Brody Malone koji je s ocjenom 14.533 završio kao četvrti.

Uz njih, finale koji je na programu 3. kolovoza izborili su još Rus Nikita Nagonji (14.466), Japanac Takeru Kitazono (14.433), Australac Tyson Bull (14.433) i Nizozemac Bart Deurloo (14.400).

U finalu neće biti velikana Japanca Koheija Uchimure i Nizozemca Epkea Zonderlanda. Uchimura, zlatni u višeboju iz Londona 2012. i Rija 2016., odlučio je u Tokiju nastupiti samo na preči, no s ocjenom 13.866 zauzeo je 20. mjesto pa je veliki Japanac u subotu okončao karijeru. Leteći Nizozemac Zonderland, olimpijski pobjednik na preči iz Londona te trostruki svjetski prvak i trostruki svjetski doprvak na ovoj spravi, s ocjenom 13.833 zauzeo je 23. mjesto.