SUDJELUJTE U NAŠOJ ANKETI: / Je li sudac pomogao Barceloni? Oko sokolovo tvrdi da su oba penala ispravna

Barcelona je, u sad već povijesnoj utakmici, sa 6:1 uspjela pobijediti PSG i na dosad neviđen način, nakon 0:4 poraza u prvoj utakmici, izboriti četvrfinale u Ligi prvaka.

8.3.2017.
23:27

Dva od šest golova, Katalonci su postigli s bijele točke, što je iziskivalo posebnu analizu HRT-ovog sudačkog eksperta Matea Beusana.

Nespretni prekršaj glavom

Prvo je Lionel Messi u 50. minuti doveo Barcelonu u vodstvo 3:0, mirno je realizirao udarac s bijele točke koji je čudnim, nespretnim prekršajem nad Neymarom skrivio Meunier.

Više je izgledalo da je Brazilac zapeo za glavu PSG-ovog braniča. Činilo se da glavni sudac utakmice na Camp Nou Deniz Ayetkin nema namjeru pokazati na bijelu točku, ali Turčin se odlučio posavjetovati s petim sucem koji mu je pomogao da promijeni odluku.

I prema Oku sokolovom, bio je u pravu što je poslušao svog pomoćnika.

"Vidjelo se prema govoru tijela ga glavni sudac nema namjeru svirati penal, ali je intervenirao pomoćni sudac koji je u ovoj utakmici spašavao glavnog. Ovo je nevjerojatno, da igrač glavom skrivi prekšaj, to se stvarno rijetko viđa. Bila je to nespretna reakcija, ali bio je prekršaj", kazao je Mateo Beusan u analizi utakmice.

ČUDO U BARCELONI! Katalonci u povijesnoj utakmici okrenuli nemoguće protiv PSG-a, zabili tri gola u osam minuta i slavili 6: /

1

1

Suarez znalački pao

Potom je Cavani pogotkom "ohladio" Camp Nou, a onda je nastupio preokret o kojemu će pričati generacije i generacije.

Prvo je Neymar zabio iz slobodnog udarca u 88. minuti, a potom je sudac Ayetkin još jednom pokazao na bijelu točku, nakon što je Luis Suarez znalački pao u kontaktu s Marquinhosom. Brazilski branič dobio je i žuti karton, a odgovornost je preuzeo Neymar, realizirao jedanaesterac i u 91. minuti doveo Barcu korak do ekstaze.

I tu se Beusan slaže da je sudac bio u pravu.

"Kod ovog penala sve je čisto, Suarez je vrlo pametno, iskusno, natjerao suparnika da ga obori, igrač PSG je dobio žuti karton. Nekad se u ovakvim situacijama daje i crveni", kazao je Beusan.

"Možemo zaključiti da nema sudačkih repova, iako je sudac pokazao čak deset žutih kartona i svirao dva jedanaesterca", zaključio je Joško Jeličić nakon utakmice.