PETARDA U NAŠOJ MREŽI / Novi debakl hrvatskih 'talenata'

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je težak poraz protiv Nigerije u Kolumbiji. Hrvatska mreža se tresla čak pet puta.

4.8.2011.
9:57

Hrvatska nogometna reprezentacija do 20 godina poražena je u četvrtak u susretu drugog kola skupine D svjetskog prvenstva koje se održava u Kolumbiji od Nigerije rezultatom 5:2.

Nigerija je povela u 25 minuti golom Koyodea, a vodstvo povećala u 30. minuti kad je za 2:0 pogodio Suswam. Hrvatska se vraća u igru pogotkom Lendrića u 42. minuti. S rezultatom 2:1 za Nigeriju otišlo se na odmor.

Nigerija je vodstvo povećala pogotkom Muse u 62 minuti, no Kramarić četiri minute poslije smanjuje na 3:2.

Međutim, Nigerija povećava na 4:2 u 69 minuti kad je poentirao Nwofor, a isti igrač postavio je i konačnih 5:2 u 73 minuti.

Poraz od Nigerije drugi je za Hrvatsku nakon što je u prvom kolu izgubila od Saudijske Arabije 2:0.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Gvatemale, u subotu, 6. kolovoza. Bit će to dvoboj reprezentacija koje u dosadašnjem tijeku turnira nisu osvojile ni boda.

U osminu finala ulaze po dva prvoplasirana kao i četiri najbolja trećeplasirana sastava iz šest skupina. Naslov iz Egipta otprije dvije godine brane Ganci.