SPURSI UŠUTKALI MIAMI / Novi 'break' u finalnoj seriji NBA lige

Kawhi Leonard, koji je u prve dvije utakmice finala zabio devet koševa, bio je najbolji strijelac Spursa sa 29 koševa. Tony Parker i Danny Green su svaki zabili po 15.

11.6.2014.
9:34
AP

MIAMI - San Antonio Spursi su sinoć uvjerljivo slavili protiv Miami Heata sa 111-92 i poveli sa 2-1 u seriji na četiri pobjede, nanijevši tako aktualnim NBA prvacima prvi poraz na njihovom terenu u završnici.

Spursi su odigrali gotovo savršenu obranu u prvom poluvremenu kada su imali prednost i od 25 koševa unatoč svim naporima LeBronaJamesa da im približi Miami Heat, da bi na poluvremenu vodili sa 71-50.

San Antonio je preživio povratak Miamija koji je smanjio na 81-74 pred kraj treće četvrtine, ali su se gosti opet pregrupirali i osigurali si uvjerljivu pobjedu koja je okončala savršen niz Heata od 8-0 na domaćem terenu u doigravanju.

KawhiLeonard, koji je u prve dvije utakmice finala zabio devet koševa, bio je najbolji strijelac Spursa sa 29 koševa. TonyParker i DannyGreen su svaki zabili po 15.

Četverostruki najkorisniji igrač NBA James predvodio je Miami sa 22 koša zajedno sa DwyaneomWadeom.

Četvrta utakmica igra se u četvrtak u Miamiju.