HRVAT RADI ČUDA / Zrinjski napravio povijesni uspjeh na krilima dinamovaca, pogledajte doček Ultrasa u Mostaru

Podsjetimo da je u prvoj utakmici gol direktno iz kornera zabio Dinamov igrač na posudbi Niko Janković

12.8.2022.
9:41
Screenshot: You Tube

Bosanskohercegovački prvak Zrinjski iz Mostara je uspješno prošao i treće pretkolo Konferencijske lige i sada je korak od najvećeg uspjeha u povijesti državnog nogometa.

SUPERTALENT /

Ovaj dečko je nezaustavljiv: Pogledajte kakvu je golčinu zabio mladi igrač Dinama na posudbi u Zrinjskom

Plemići su uzvratu protiv kazahstanskog Tobola odigrali 1:1, te s ukupnih 2:1 prošli u doigravanje za konferencijsku ligu. Podsjetimo da je u prvoj utakmici gol direktno iz kornera zabio Dinamov igrač na posudbi Niko Janković.

Momčad Sergeja Jakirovića bila je ozbiljna u namjeri da sačuva prednost jednog gola razlike iz prve utakmice, a poveli su preko također Dinamovog igrača na posudbi u Zrinjskom, Marija Ćužea, koji se sjajno snašao pred kazahstanskim golom.

Doček Ultrasa

Nakon poluvremena omjer snaga se malo promijenio, a Tobol zabio za 1:1. Kako to u nogometu biva, domaćini su osjetili svoju šansu za napad i imali šanse za produžetak. Međutim, Zrinjski je izdržao do kraja bez drugog primljenog gola i veliko slavlje moglo je početi.

U Mostar je momčad Zrinjskog sletjela oko 3 sata ujutro gdje su ih na spektakularan način i u velikom broju dočekali Ultrasi.

Pjevalo se do dugo u noć zbog povijesnog uspjeha BIH nogometa. Prvi komentar o uzvratu protiv Tobola i narednom protivniku Slovanu iz Bratislave za klupski YouTube dao je i bivši strateg Gorice Sergej Jakirović:

Zavladala je panika

"Put je bio fantastičan, vrhunski let pilota. Bilo je jako teško, prvo poluvrijeme smo bili dobri, drugo poluvrijeme se dogodilo ono što sam i najmanje priželjkivao, na poluvremenu smo pričali da ne primimo gol u prvih 15 minuta, jer tada zavlada panika. Kad smo dobili igrača više kao da smo imali dva igrača manje. Mislim da smo zaslužili prolaz", rekao je odlični trener.

U posljednjoj rundi kvalifikacija čeka ih Slovan iz Bratislave:

"Jako težak protivnik, pripremit ćemo se kao za svaku do sada. Mi nemamo što izgubiti."

Jakirović se zahvalio i navijačima Zrinjskog što su i ovaj put bili uz ekipu te ih sjajno dočekali.

"Hvala im puno na tome, hvala i onoj šestorici momaka koji su bili tamo, nisam mogao vjerovati da su ljudi došli uKazahstana. I dalje ćemo se truditi da što više uveseljavamo."

Prva utakmica Zrinjski - Slovan igra se u četvrtak, 18. kolovoza na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru. Revanš u Bratislavi je sedam dana kasnije.