BEZ MILOSTI / 'Zmajevi' na stupu srama: 'Neviđena bruka. Veliki je uspjeh izgubiti od njih, a našem izborniku je to uspjelo čak dva puta...'

Bio je to već treći poraz BiH vrste u prva četiri kola nakon poraza od Slovačke (0-2) i Portugala (0-3)

21.6.2023.
7:25

Nogometna reprezentacija Luksemburga senzacionalno je pobijedila u susretu 4. kola skupine J kvalifikacija za EURO 2024. u Zenici Bosnu i Hercegovinu s 2-0.

A SAMO SU SE HTJELI NAŠALITI /

HNS objavio fotomontažu Ibrahimovića u dresu Hrvatske, reakcije su podijeljene: 'Zašto ne, ionako vam je pola momčadi iz Bosne'

Yvandro Borges Sanches je već u četvrtoj minuti doveo goste u vodstvo. Amir Hadžiahmetović je u 56. minuti mogao izjednačiti, ali nije realizirao jedanaesterac, a dodatan šok je uslijedio u 74. minuti kada je napadač Wigana Danel Sinani zabio za 2-0. BiH je pružila očajnu igru, a glavne vedete Edin Džeko i Miralem Pjanić su bile nevidljive. Bio je to već treći poraz BiH vrste u prva četiri kola nakon poraza od Slovačke (0-2) i Portugala (0-3).

Nakon ovog debakla BiH mediji su raspalili po svojoj nacionalnoj momčadi.

"Neviđena bruka Zmajeva, Luksemburg nas je pobijedio usred Zenice", objavio je Dnevni Avaz koji navodi da su navijači nakon nevjerojatnog kiksa izviždali izbornika Faruka Hadžibegića i igrače.

Upravo je izbornik bio na posebnoj meti. Sport.ba piše da je već postao "bivši", samo mu to nitko nije rekao.

"Uspjeh izgubiti od Luksemburga, a Hadžibegiću je to uspjelo čak dvaput", ističu.