KINEZI U ČUDU: / Nesuđeno Rijekino pojačanje spektakularnim promašajem i golom otvorilo sezonu

Utakmicom Guizhou Zhichenga i Liaoning Whowina otvorena je nova sezona kineskog nogometnog prvestva. Susret je završio podjelom bodova nakon što je za domaćina u 54.

3.3.2017.
15:03

Bivši napadač hrvatske nogometne reprezentacije koji je u prošlom prijelaznom roku bio na pragu prelaska u Rijeku realizirao je udarac s bijele točke nedugo nakon početka drugog poluvremena kojim je anulirao uvodnu prednost gostiju iz 14. minute i postavio konačnih 1-1. Prije toga je zabio, također iz jedanaesterca, James Chamanga.

'POSTOJAO JE DOGOVOR': /

Jelavić se javio i objasnio zašto je propao njegov transfer u Rijeku

Nevjerojatan promašaj

Dodajmo da je Jelavićeva momčad imala gotovo pola sata brojčanu prednost na svojoj strani nakon što je u 65. minuti isključen gostujući vratar Shi Xiaotian. Budući da su sve tri izmjene igrača u toj momčadi već bila obavljene, na vrata je poslan jedan od veznjak Liaoninga, no rezultat se do kraja ogleda više nije mijenjao.

Međutim, moglo je biti drugačije jer više od gola pamtit će Jelavić nevjerojatan promašaj. U jednom napadu izašao je Jelavić sam na 'vratara', ali je spektakularno promašio čitav gol.