ZA SVAKOG PONEŠTO: / Gibraltar slavi drugi gol u kvalifikacijama, Depay s dva gola srušio Luksemburg

U nedjelju su nastavljene kvalifikacijske utakmice za plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, a u prvim utakmicama nije bilo iznenađenja.

13.11.2016.
20:11

U skupini A, Nizozemska je povela pogotkom Robbena u 36. minuti, ali je Chanot izjednačio s bijele točke u 44. minuti. Pobjedu gostima je donio Memphis Depay golovima u 58. i 84. minuti.

Napadač Manchester Uniteda ušao je u igru u nastavku, odmijenivši Wesleya Sneijdera. Prvi put nakon 15 godina jedna je zamjena zabila dvaput u nizozemskoj vrsti. Prije Depaya, to je učinio Ruud van Nistelrooy.

Depay se preporučio Evertonu

Napadač Manchester Uniteda nije se baš svidio novom šefu Joseu Mourinhu, a rado bi ga u svoju momčad doveo Ronald Koeman, koji od ove sezone vodi Everton. Da u tome ima "vatre" potvrđuje i službeni Twitter kluba s Goodison Parka

Nizozemci su se u skupini bodovno izjednačili sa Švedskom, obje momčadi imaju po 7 bodova. Na vrhu je Francuska sa 10 bodova, koja je u petak svladala Švedsku sa 2-1.

U skupini B, Mađarska je upisala uvjerljivih 4:0 s Andorom u Budimpešti. Gera (34.) i Lang (43.) zabili su u prvom dijelu, Gyurcso (73.) i Szalai (88.) pogodili u nastavku.

Švicarci su svladali Farske Otoke s 2:0, uz pogotke Derdiyoka (27.) i Lichtensteinera (83.) i upisali četvrtu pobjedu u kvalifikacijama.

Gibraltar je izgubio na Cipru, ali slavi svoj drugi gol u kvalifikacijama. Trenutačno je druga najmlađa reprezentacija (nakon Kosova) na gol-razlici 2:17.