VISOK PORAZ SIMEONEOVE MOMČADI: / Villarreal održao nogometnu lekciju madridskom Atleticu

Nogometaši Villarreala svladali su s 3-0 madridski Atletico na svom El Madrigalu u posljednjoj utakmici 15.

12.12.2016.
22:54

Po prvi put od siječnja ove godine i utakmice protiv Barcelone Atleticovi nogometaši primili su dva pogotka u prvom poluvremenu ogleda, a ispostavilo se i da su to bila jedina dva na utakmici sve do njenog sudačkog produžetka. Postigli su ih Manuel Trigueros u 28. i Jonathan dos Santos deset minuta kasnije. U nadoknadi vremena za konačnih 3-0 zabio je Roberto Soriano.

Atleticov vratar Jan Oblak, koji je zbog ozljede ramena napustio travnjak pred kraj prvog poluvremena, u posljednjih osam ligaških nastupa primio je već jedanaest pogodaka, samo jednog manje u odnosu na prethodnih 29 prvenstvenih susreta.

Nogometni portal Who Scored nudi podatak koji kazuje da je Atleticova momčad u cijeloj ovosezonskoj borbi za naslov španjolskih prvaka napravila tek dvije pogreške koje su dovele do pogodaka suparničke momčadi. Obje u razmaku od deset minuta susreta u ponedjeljak.

Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico.