Manchester United je u sjajnoj, ključnoj utakmici prvenstva poveo već u prvoj minuti golom Hernandeza, a prednost povećao preko Vidića.

8.5.2011.
21:09

Manchester. Old Trafford. Gledatelja: 75.000. Sudac: Howard Webb (Engleska). Strijelci: 1:0 - Hernandez (1), 2:0 - Vidić (23), 2:1 - Lampard (68)

Manchester United: Van der Sar, O'Shea (od 46. Evans), Fabio (od 88. Smalling), Ferdinand, Vidić, Giggs, Park, Carrick, Valencia, Rooney, Hernandez

Chelsea: Cech, Ivanović, Cole, Luiz (od 46. Alex), Terry, Mikel (od 46. Ramires), Essien, Lampard, Malouda, Kalou (od 61. Torres), Drogba Engleski velikani odgrali su dvoboj na Old Traffordu točno 400 dana otkako je Manchester United izgubio zadnju službenu utakmicu na svom stadionu i to baš od Chelseaja 3. travnja prošle godine.

Ovaj, dva kola prije kraja prvenstva, su Crveni vragovi čekali s tri boda prednosti pred gostima iz Londona, sa spoznajom da im pobjeda u ovom susretu gotovo sigurno donosi rekordni, 19. naslov prvaka Engleske.

Aktualni prvak, koji je bio uspješniji u posljednjim susretima s rivalom, ovaj put nije imao sreće, a domaćin ga je šokirao već u prvoj minuti utakmice.

Ji-Sung Park je poslao loptu kroz obranu Chelseaja, a Hernandez zatresao Cechovu mrežu.

Manchester United je susret nastavio agresivno pa je vratar Chelseaja imao puno posla dok su mu prijetili Rooney (8. i 15. minuta) te Hernandez (11), a prvu opasnost pred golom domaćina gosti su složili u 19. minuti kada Kalou nije bio dovoljno precizan.

Domaćin je povećao vodstvo u 23. minuti nakon što je Giggs s lijeve strane nabacio u šesnaesterac, a Vidić se ušuljao u Chelseajevu obranu i glavom zabio za 2:0.

Iako su gosti u prvom poluvremenu imali više udaraca u okvir gola od domaćina (8), sjajni Van der Sar je pohvatao i obranio sve što je mogao i Chelseaju je preostalo još 45 minuta da pokuša ostati u utrci za naslov prvaka.

Menadžer Chelseaja Carlo Ancelotti je u 60. minuti u igru uveo najskupljeg napadača na Otoku Fernanda Torresa, no gol za goste, koji im je vratio malu nadu u preokret, zabio je Lampard u 68. minuti.

Alex je u 70. minuti sjajno spriječio novi pogodak Manchestera te je izbio loptu koju je Rooney poslao prema praznom golu, a do kraja je i Hernandez uspio promašiti dobru priliku, no posljednji sučev zvižduk domaći nogometaši su dočekali s visoko podignutim rukama jer im sada treba još samo bod u zadnja dva kola (gostuju kod Blackburna i kod kuće čekaju Blackpool) kako bi i matematički osigurali 19. naslov i tako prestigli Liverpool (18).

Inače, menadžer Manchester Uniteda Sir Alex Ferguson (69) naglasio je da će i sljedeće sezone biti na klupi momčadi s Old Trafforda! Ferguson je u klub došao 1986. godine i dosad je osvojio 11 naslova engleskog prvaka, dva puta bio je europski prvak, pet puta pobjednik FA kupa, a četiri puta osvojio je Carling kup.

Everton - Manchester City 2:1 Bolton - Sunderland 1:2 Aston Villa - Wigan 1:1 Newcastle - Birmingham 2:1 West Ham - Blackburn 1:1 Tottenham - Blackpool 1:1 Manchester United - Chelsea 2:1 Stoke City - Arsenal 3:1 Wolverhampton - WBA 3:1 Ponedjeljak: Fulham - Liverpool

Redoslijed: 1. Manchester United 76 bodova, 2. Chelsea 70, 3. Arsenal 67, 4. Manchester City 62, 5. Tottenham 56...