Madridski Real slavio je 2:0 u Lyonu zahvaljujući majstorijama Cristiana Ronalda.

3.11.2011.
1:30

Madriđani su sjajnu formu dokazali više igrom negoli rezultatom i rutinskom pobjedom nad Lyonom na Gerlandu. Cristiano Ronaldo pogodio je dva puta, u 24. minuti, iz slobodnog udarca u prvom te iz penala u drugom, za 2:0 pobjedu. Tim je pogocima portugalski nogometaš upisao, po Marcinoj evidenciji, 100. i 101. pogodak za Real u službenim nastupima. Za to su mu trebale 103 utakmice.

szólj hozzá: O0-1R Real je pak ovom pobjedom postao prva momčad koja je osigurala nastup u osmini finala natjecanja idućeg proljeća.

Dejan Lovren je zbog ozljede je zamijenjen u 38. minuti, a do tog trenutka bio je jedan od najboljih igrača na terenu.

Ajax – Dinamo 4:0 (Van der Wiel 20, Sulejmani 25, De Jong 65, Lodeiro 90+2) Lyon – Real Madrid 0:2 (Ronaldo 24, 69-11m) Redoslijed: 1. Real Madrid 12, 2. Ajax 7, 3. Lyon 4, 4. Dinamo Zagreb 0 Skupina A: Bayern - Napoli 3:2 (Gomez 17, 23, 42 / Fernandez 45, 79) Villarreal - Manchester City 0:3 (Toure 30, 71, Balotelli 45)

Skupina B: Inter - Lille 2:1 (Samuel 19, Milito 64 / De Melo 84) Trabzonspor - CSKA 0:0

Skupina C: Manchester United - Otelul 2:0 (Valencia 8, Rooney 87) Benfica - Basel 1:1 (Rodrigo 4 / Huggel 64)

Skupina D: Lyon - Real Madrid 0:2 (Cristiano Ronaldo 24, 69) Ajax - Dinamo 4:0 (Van der Wiel 20, Sulejmani 25, De Jong 65, Lodeiro 90)