Kostarika je u 2. kolu Copa Americe svladala Boliviju s 2:0 i tako zakomplicirala situaciju domaćinu Argentini kojoj treba pobjeda u posljednjem kolu ako želi nastaviti natjecanje.

8.7.2011.
13:13

Kostarika je povela u 60. minuti kada je Josue Martinez odbijenu loptu poslao iza leđa bolivijskog vratara, a par minuta kasnije Campbell je pogodio vratnicu.

Kostarika je blizu novog pogotka bila u 72. minuti kada je Guevara promašio jedanaesterac, no pobjedu je ipak potvrdio Campbell sedam minuta kasnije.

U skupini A vodeća je Kolumbija sa četiri boda, dok se Kostarika probila na drugu poziciju. Treće mjesto, sa samo dva boda, drži Argentina, a posljednja je Bolivija s jednim bodom.

Gaučosi sada u ponedjeljak moraju pobijediti Kostariku ako žele u knock-out fazu natjecanja, dok rasterećenom protivniku odgovara i remi.