Manchester United je u velikom derbiju trećeg kola engleskog prvenstva ponizio Arsenal sa 8:2. Posebno se istaknuo napadač Crvenih vragova Wayne Rooney koji je zabio tri pogotka.

28.8.2011.
21:05

Momčad Sir Alex Fergusona nastavila je uspješan niz u engleskom prvenstvu poigravši se na Old Traffordu s igračima Arsenea Wengera. Seriju domaćina je otvorio u 22. minuti Danny Welbeck nakon što ga je lijepo našao Anderson. Topnici su se imali priliku vratiti u utakmicu samo pet minuta kasnije, ali je udarac van Persieja s bijele točke obranio De Gea.

Kazna je stigla vrlo brzo, samo minutu kasnije, prekrasnim udarcem sa 20 metara na 2:0 je povisio Ashley Young. U 41. minuti Wayne Rooney izveo je pravo remek-djelo. United je dobio slobodan udarac na 18 metara, a napadač Crvenih vragova pogodio je točno u rašlje za 3:0.

Nadu Arsenalu u samoj završnici prvog dijela dao je Theo Walcott smanjivši na 3:1, što je bio i rezultat prvog dijela. U nastavku ista slika, a novi pogodak se čekalo do 64. minuti, kada je još jednom majstorski izvedenim slobodnim udarcem Rooney pogodio za 4:1. Da Topnicima prijeti katastrofa pokazao je Nani u 67. minuti nakon što je pogodio za 5:1.

U 70. minuti Ji Sung Park zabio je i šesti gol za United. Van Persie je u 74. minuti smanjio na 6:2, a kada je Carl Jenkinson u 77. minuti dobio crveni karton bilo je samo pitanje koliko će golova Arsenal primiti do kraja utakmice.

A odgovor smo dobili vrlo brzo, prvo je u 82. minuti Wayne Rooney s bijele točke pogodio za 7:2, a točku na i je u 90. minuti stavio Ashley Young za 8:2.