Barceloni je na gostovanju kod Levantea bio dovoljan i bod kako bi matematički potvrdila naslov prvaka, a do njega je došla remijem 1:1 kojeg je skrivio Pique.

12.5.2011.
0:23

Čudo se u Španjolskoj nije dogodilo. Ono što je bilo vrlo izvjesno, sada je i službeno potvrđeno. Barcelona je na gostovanju kod Levantea odigrala 1:1 i tako osvojila bod kojim je potvrdila treći uzastopni naslov prvaka Španjolske, odnosno 21. u povijesti.

Gosti se nisu opuštali te su zaigrali u najjačem sastavu, a u vodstvo su došli u 27. minuti kada je Keita zatresao mrežu nakon asistencije Xavija.

Domaćin je uspio razveseliti svoje navijače remijem protiv moćnih Katalonaca, a izborio ga je Caicedo u 41. minuti nakon što je Pique pogriješio i zakomplicirao situaciju ispred svog vratara Valdesa.

Barcelona dva kola prije kraja prvenstva ima 92 boda, šest više od Reala, ali i bolju gol razliku te se sada može mirno posvetiti pripremi za finale Lige prvaka protiv Manchester Uniteda 28. svibnja na Wembleyju.