2.11.2011.
11:24

Nogometaši ciparskog APOEL-a i dalje su najveće iznenađenje ovogodišnje Lige prvaka. Nitko im nije davao mnogo šanse u skupini G gdje su još Porto, Šahtar i Zenit, a oni su dva kola prije kraja na prvom mjestu ljestvice s 8 bodova.

Ovog utorka je APOEL na svom travnjaku u infarktnoj završnici pobijedio Porto s 2:1 i tako od maksimalnih šest uzeo četiri boda protiv uglednog portugalskog suparnika.

Šokantna je bila završnica te utakmice u koju je APOEL ušao s prednošću od 1:0. Iako je Porto bio nešto bolji, domaćin je vodio pogotkom Almeide iz jedanaesterca u 42. minuti.

Podsjetimo, isti je igrač zabio gol i na Dragao stadionu.

No, istom je mjerom uzvratio Hulk koji je s bijele točke pogodio za izjednačenje u 89. minuti. Porto je tada dobio stimulans da krene svim snagama naprijed i lovi drugi pogodak, no uslijedilo im je novo prizemljenje.

Iz kontre je APOEL u 90. došao do pobjede, a velikim junakom je postao Gustavo Manduca.

"Nevjerojatno! Teško je i zamisliti da smo u ovoj poziciji", izjavio je napadač Ailton, a Manduca dodao:

"Ovo je nezaboravan trenutak u našim životima, jedan od najljepših u mom životu.