Ivica Olic postigao je pobjednicki pogodak za Wolfsburg na gostovanju kod Stuttgarta, cime je svoju momcad ostavio u igri za plasman u Ligu prvaka.

3.5.2014.
18:08

U sklopu pretposljednjeg (33.) kola njemacke nogometne Bundeslige Wolfsburg je gostovao kod davljenika Stuttgarta, a do pobjede 2:1 stigao je pogotkom Olica u prvoj minuti sudacke nadoknade. Domaca je obrana lose ocistila jednu loptu pred svojim golom, Vierinha je prvi reagirao, dodao je do Olica, koji ju je zatim lijevom nogom poslao u mrezu za pobjedu.

Kevin de Bruyne doveo je Wolfsburg u goste u 13. minuti prvog poluvremena, a domacin je bod do posljednjih minuta utakmice drzao zahvaljujuci Christianu Gentneru koji je zabio u 62. Ivica Olic je igrao svih 90 minuta, dok je Perisic zamijenjen u 70. minuti susreta.

Wolfsburg je pobjedom zadrzao jedan bod zaostatka za Bayer Leverkusenom, koji je kao gost slavio kod Eintrachta u Frankfurtu s 2:0. Gonzalo Castro i Emre Can donijeli su gostima tri boda, s kojima Bayer i dalje drzi cetvrto mjesto koje dogodine vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Mario Mandzukic nije odigrao ni minute u gostujucoj 4:1 pobjedi Bayerna kod HSV-a. Milan Badelj i Ivo Ilicevic su odigrali svih 90 minuta u utakmici protiv novih-starih prvaka, no HSV je pobjedom izgubio sve sanse da osigura mirni ostanak u ligi. Naime, HSV je trenutno 16., na mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi, bez mogucnosti napretka do 15. mjesta koje osigurava ostanak.

Postoji mogucnost i da HSV ispadne u Bundesligu II, a to ce se dogoditi ukoliko u posljednjem kolu izgubi, a Nurnberg ili Braunschweig slave. Oba su potonja kluba ove subote zabiljezila poraze.

Od ostalih rezultata spomenimo 2:0 gostujucu pobjedu Schalkea 04, kojom si je klub iz Gelsenkirchena prakticki osigurao direktan nastup u Ligi prvaka i dogodine. Za to mu je u posljednjem kolu dovoljan i bod protiv Nurnberga pred svojim navijacima ili kiks Bayera protiv Werdera.

Rezultati: Borussia (D) – Hoffenheim 3:2 (Groβkreutz 29, Mhitarjan 31, Piszczek 34 / Robert Firmino 5, Sule 66) Borussia (M) – Mainz 3:1 (Stranzl 22, Kruse 54, Kramer 77 / Shoupo-Moting 65) Stuttgart – Wolfsburg 1:2 (Gentner 62 / De Bruyne 13, Olic 90+1) Werder Bremen – Hertha 2:0 (Hunt 49, 90) Nurnberg – Hannover 0:2 (Huszti 5, Schmiedebach 51) Freiburg – Schalke 0:2 (Ayhan 13, Huntelaar 65) HSV – Bayern 1:4 (Calganoglu 72 / Gotze 32, 69, Muller 55, Pizarro 75) Braunschweig – Augsburg 0:1 (Bobadilla 90+4) Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 0:2 (Castro 27, Can 36)

Redoslijed: 1. Bayern Munchen 87 2. Borussia Dortmund 68 3. Schalke 61 4. Bayer Leverkusen 58 5. Wolfsburg 57